| Ella21052003 a întrebat:

Buna? De ce nu reusesc sa am prietene? Am intrat a 9 a si nu am ramas cu un asa zis bff din generala. Aici am cunoscut inyial o fata foarte draguta, dar care obisnuieste sa stea cu vechiul grup de prieteni asa ca am mai. cunoscut alte trei fete. Astea sunt foarte dragute. Doua dintre ele s au cunoscut printr o cunostiinta inainte de liceu si stau toate 3. Iar a patra o fata din clasa s-a adaptat foarte repede in acest grup si na.e slaba si miniona si foarte frumoasa. Eu nu reusesc sa stau cu ele. Simt ca ma tin eu ca un catelus dupa fusa lor. Dar vreau sa ma integrez. Sunt cele mai de treaba fete din clasa, insa simt ca incarca sa ma dea la o parte. Ele si cu inca cateva prietene vor dormii la o fata, si pe mine nu m au chemat, la fel si la film.Nu stiu ce sa fac ...ma simt singura.Nu sunt cea mai frumoasa, sunt inaltuta si sunt putin plinuta, poate de aceea?

2 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu. Ca sa ai prieteni adevărați fii sociabilă și poate vei gasi o prietenă acolo unde nu te astepti. Un prieten adevărat iubește oricând și în nenorocire ajunge ca un frate. Dacă ele nu sunt asa cu tine, nu sunt niste prietene adevărate. Fii grabnică la ascultare și încet la vorbire și asa vei vedea ce o preocupa pe alta persoana. Un prieten adevărat te iubeste pentru ceea ce esti, nu pentru felul în care arăți. Meriți să fii apreciată mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu tine cont de fizic aici, tine cont de oameni si comportamentul lor. Fa-ti prieteni/prietene. Invata sa nu te mai umilesti in fata lor tinandu-te dupa ei. Eu merg pe principiul daca voi nu ma vreti eu va vreau incearca si tu