| anita_8262 a întrebat:

Buna:*de ceva timp colegu meu de clasa, se tot uita in ore la mine, imi zambeste, rade la mine.Chiar azi in ora se baga in seama cu mine si radea.Pe mess mi-a dat odata buzz sa imi ceara o tema si erau o gramada de colegi de pe mess deci putea sa le ceara si lor, nu numai mie.Anu trecut nici nu ne bagam in seama(anul trecut eram clasa a 10), dar totul s-a schimbat acum in clasa a 11a, cand am inceput sa mai vorbim. Uneori mai ma enerveaza ca ma tot striga prin clasa, si ii spun sa inceteze dar nu vrea.De ce credeti ca se comporta cu mine asa, avand in vedere ca anul trecut nici nu ma baga in seama, dar acum de cateva saptamani este schimbat? ce parere aveti?big grin

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Shagun a răspuns:

Nu stiu daca te place dar ce-i sigur e ca te simpatizeaza ori i s-a pus pata pe tine :p. Tu, ca fata, nu o sa stii niciodata adevarul decat daca pui pe cineva apropiat lui sa-l intrebe.
O chestie asemantoare am patit si eu. In clasa a 9-a nu vorbeam aproape deloc cu o colega si in a 10-a se baga mereu singura in seama si la scoala si pe mess ( devenise stresanta, enervanta ). Am aflat de mai multe fete acelasi lucru... ca ma place. Eu am zis "nu" big grin
Nu conteaza sfarsitul povestii mele... sper ca ai inteles ce am vrut sa spun, insa nu fi chiar asa sigura, intereseaza-te happy
Bafta kiss

| VadTot a răspuns:

Nu vreau sa te jignesc dar probabil anul trecut nu a vazut cit de frumoasa esti deci ia trebuit un an de zile sa si dea seama ca te place si acum probabil este un pic s au mai mult indragostit de tine.nu vreau sa te jignesc si iarta ma dar cind am inceput sa citesc intrebarea ta am avut impresia ca este pusa de o copila de clasa a cincea a sasea. ok colegul tau a luat o un pic razna si acum care i problema ta si te ingrijorezi atita? de ce nu l intrebi pe el ce are? deci cred ca cel mai bun raspuns la problema ta la el o gasesti! Succes la scoala si lasa baietii pe planul doi! ps:intr o zi poate iti vei aduce aminte de sfatul meu!

| Șâret a răspuns:

Ummm, asta e firesc.Si eu am fost la fel-intr-a 8a eram scarbita de un baiat, indignata de atitudinea lui si pur si simplu nu puteam sa-l sufar. El nu ma baga in seama, doar mai radea cand vede ca ma enervez.Eram asa suparata pe imaturitatea lui.Si anul viitor, ne-am indragostit.Pentru ca pasiunile nu trebuie sa aiba un inceput lent, siropos...asa incep. exact cum s-a intamplat si la tine. happy

| bibyyy143 a răspuns:

Eu cred ca te place astea sunt primele semne de pe care iti dai seama ca te place iti cere tema te baga in seama, uni baieti cand le place o fata nu stie cum sa o castige asa ca ei se gandesc sa te cicale asa cum ai spus ca face iti da buzzuri te striga prin clasa etc
serios eu cred ca te place love strucklove strucklove struck
succes! te pup pa!