| oareux a întrebat:

Buna^^
De Curand mi s`a dat la scoala sa fac o prezentare in power point despre microscop si nu prea stiu cum sa o fac (prezentarea stiu cum se face dar nu stiu ce sa scriu) puteti sa imi dati niste date mai importante sau daca aveti vreo prezentare despre microscop facuta puteti sa mi`o dati?big grin

Răspuns Câştigător
| Yana a răspuns:

Ai putea cauta pe net despre originea acestui cuvant. In plus, poti scrie informatii generale despre microscop, din ce este format, diversitatea modelelor, scopul, care este foarte important. Si poate iti face cu ochiul o idee: poti sa scrii la un moment dat si despre un experiment; de exemplu o feliuta de portocala decojita de membrana, pusa sub un microsop scolar pentru observatie. Ce observi? Acele celule care formeaza partea carnoasa a portocalei. Poate mai gasesti tu alte informatii.Desigur, poti pune si foarte multe imagini sugestive la acest experiment.
Yana.

1 răspuns:
| Incubus a răspuns:

Daca trebuie in power point atunci trebuie sa te bazezi mai mult pe imagini, cauta pe net mai multe tipuri de microscoape si ce stiu sa faca (chiar si de vanzare :salvezi imaginea cu printscr)si ca experimentpoti cauta tot din internet imagini cu diferite "chestii" la microscop (marite)si adaugi si text cu explic langa la fiecare inparte nu uita sa adaugi si date tehnice despre el (gasesti pe wiki de ajuns cat sa lucrezi in powerp si o luna numai cu adaugat date, nu trebuie decat sa tastezi microscop in casuta de cautare am incercat eu deja). Bafta si nota 10 cu +