| Lumy_6708 a întrebat:

de ieri mi se stinge calculatorul singur si se aprinde imediat la loc. Plsss... ajutor! funda

Răspuns Câştigător
| Just mE:x a răspuns:

Mi se intampla si mie, incearca sa-l stergi de praf in interiorul unitatii, cu ajutorul unui penson, sau cu aspiratorul la viteza minima.big grin

4 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Probabil ca un virus ti-a terminat Windows-ul, daca se reporneste exact cand incearca sa se incarce sistemul de operare. Daca nu se comporta asa, ci se opreste dupa ceva timp, inseamna ca se incalzeste prea tare procesorul (praf pe cooler sau cooler-ul nu mai functioneaza). In primul caz reinstaleaza Windows, in al doilea desfa carcasa si verifica. Succes!

| ღNameღ a răspuns:

O avea probleme cu hardul

| DoodleEver2 a răspuns:

S-ar putea sa fie de la virusi ( daca se dovedesc a fi virusi du-l la reparat apoi ia-ti un antivirus bun, iti recomand avira ) sau s-ar putea sa fie de la placa video ( daca e de la placa video inainte sa se stinga apar niste dungi verzi mai late sau mai subtiri pe ecran, daca se dovedeste a fi placa video trebuie neaparat sa-ti iei una noua preturile variaza de la 150 lei pana la 4100 lei :d ) Sper ca ti-am fost de ajutor! Sa-mi spui ce ai facut si ce era de fapt!

| lovelyii a răspuns:

Ori. s`a depus praf ori nu este ceva in regula cu placa video cred ca aceasta problema o ai. ar trebui sa te duci la magazinul de unde ai calculatorul si sa-l verifice sa vada ce e cu el. nu`ti fa griji pentru ca problema pte fi rezolvata happy.(si eu am patit asa ceva )deci funda?happy