| alinagyo a întrebat:

.De la un timp imi place de un coleg de clasa,e foarte inteligent,citeste(insa nu-i pasa de note,e cam arogant cu colegii dar cu mine de fiecare data vorbeste frumos).Ma gandesc ca se comporta astfel cu mine pentru ca ma vede mai diferita,adica nu ascult manele,citesc,nu stiu,(majoritatea (baieti)mi-au spus ca sunt serioasa dar de gasca pe langa celelalte care sunt panarame,si au o impresie buna despre mine, tocmai d.asta spun ca poate el crede acelasi lucru). Cand mai ies prin parc cu C(o prietena)si e si el cu baietii,imi spune C ca se uita la mine,ca se uita prietenii lui la mine, doar la mine...si ieri se uita insistent dupa care m.a bagat in seama cu un zambet mare pe fata.ce credeti? ma place? Cum dau apropouri ca il plac? eu zic sa astept sa zica el daca e ceva ca poate ma insel

5 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Da, te place. Zambeste-i inapoi, faceti schimb de mailuri/mess/facebook sau spune-i daca vrea sa iesiti pe undeva

| purplestar9494 a răspuns:

Pai din moment ce te trateaza diferit (in sensul bun) inseamna ca te place si ca ii place sa petreaca timpul cu tine.Cand il mai vezi pe afara du te saluta-l vorbeste cu el, pentru ca nu poate sti daca tu il placi sau nu fara macar sa ii dai anumite semne.Invita-l odata la un film sau la un suc si atunci iti vei da seama daca te place sau nu daca te refuza nu e problema te comporti ca si cum l-ai invitat doar ca pe un prieten. Sfatul meu este sa iti iei inima in dinti si sa faci macar jumatate din primul pas daca nu tot pasul laughing) Daca nu iese nimic nu ai ce pierde dar daca te place si el poate iesi o relatie frumoasa

| BomBonicaThaa2000 a răspuns:

Pai cand iti zambeste zambeste-i si tu, cand te ajuta ajutal si tu si baga-l mai mult in seama!

| Alezuza a răspuns:

Pai este posibil sa te placa. Daca esti curajoasa ai putea sa ii spui sentimentele tale fata de el ( nu este o regula ca baiatul sa se confeseze primul) sau daca vrei poti sa astepti sa iti zica el si in acest timp sa te apropii mai mult de el.Succes!

| Damy0303 a răspuns:

Pai dc nu intrii in vorba cu el, stai un pic pe langa el si dac lui ii place compania ta si sa vorbeasca cu tine si te mai cicaleste sau sta pe langa tine inseamna ca te place si pana la urma o sa te intrebe daca nu vrei sa fi cu el.