| alinagyo a întrebat:

.De la un timp imi place de un coleg de clasa,e foarte inteligent,citeste(insa nu-i pasa de note,e cam arogant cu colegii dar cu mine de fiecare data vorbeste frumos).Ma gandesc ca se comporta astfel cu mine pentru ca ma vede mai diferita,adica nu ascult manele,citesc, nu stiu,(majoritatea (baieti)mi-au spus ca sunt serioasa dar de gasca pe langa celelalte care sunt panarame, si au o impresie buna despre mine, tocmai d.asta spun ca poate el crede acelasi lucru). Cand mai ies prin parc cu C(o prietena)si e si el cu baietii, imi spune C ca se uita la mine, ca se uita prietenii lui la mine, doar la mine...si ieri se uita insistent dupa care m.a bagat in seama cu un zambet mare pe fata.ce credeti? ma place? Cum dau apropouri ca il plac? eu zic sa astept sa zica el daca e ceva ca poate ma insel

6 răspunsuri:
| τττ a răspuns:

Bună.
Totul vine spontan!
Împrietenește-te cu el și totul o să fie pe parcurs.
Pa, pa.

| SebylVane1890 a răspuns:

Da te placebig grin.Asta e sigur dar cu apropourile...nu ma pricep...am avut mai multe momente penibile legate de asta si nu vreau sa ai si tu.Mai bine incearca sa te imprietenesti cu el, sa fiti din ce in ce mai apropiati in asa fel incat el sa ajunga sa-ti spuna toate secretele.Baieti cand tin la o fata, chiar si ca prietena, se simt in largul lor si spun tot ce le trece prin cap. Uneori te sperie, dar cel mai adesea sunt dulci.Baietii au cele mai ciudate ganduri, sa nu te sperii.Cand are momente de confesiuni ciudate intreaba-l spontan, si orice ar zice schimba repede subiectul. Dupa o perioada, mai intreba-l odata cand sunteti doar voi si vezi ce zice.

| PiinkSmiile a răspuns:

Buna!
Eu cred ca te place.
Dupa cum ai vazut in ziua de azi, nu mai e atat de folosita regula cu "baietii fac primul pas..." si acum fetele sunt cu primul pas.
Parerea mea este sa mai astepti un pic sa vezi cum mai evoluati...Adica,na nu poti sa te duci la el si sa-i spui "Hai sa fim impreuna! Stiu ca ma placi in secret."Bla,bla,bla.
Trebuie sa vezi ce se mai intampla si dupa,cum mai spuneam,fa tu primul pas si nu mai astepta nimic de la el. Poate el te place,dar ii e rusine sa-si spuna parerea.
Nu stiu ce sa zic... Dupa cum descrii tu,eu cred ca vrea sa fie cu tine,dar nu stie cum sa inceapa.
Cred ca el asteapta primul pas de la tine,iar tu de la el,asta rezultand nimic.
Fi tu mai indrazneata si spune-i ori fata in fata, ori prin intermediul prietenilor, ori prin intermediul internetului/telefonului.
Mai departe depinde de tine.
Cred ca cel mai bine este s-o intrebi pe prietena ta, deoarece prietenii dau cele mai bune sfaturi sau parintii.
Eu iti zic doar parerea mea, nu rapunsul corect!
Oricum succes!

| SookiexD a răspuns:

Ce raspunsuri lungi...
1) Iti spun din propria experienta ca nu o sa tina relatia ta cu "colegul de clasa" o sa fie o relatie bazata mai mult pe incredere daca vrei una de genu.
2)Da, te place, te studiaza in de aproape, apoi cand vede ca esti " disponibila " si nu sunt alti baieti (pradatori) pe langa tine, intra in actiune, de aici vine "zambetul mare pe fata".
Daca tu vrei sa fi cu el, doar spune-i pe mess, pentru ca fata in fata presupun ca nu ai tupeul necesar., spune-i ca il placi, si vezi ce spune. sunt sigur ca o sa zica " si eu te plac" si de aici sti continuarea tongue BAFTA MULTA, sper sa ma insel cu faza ca nu o sa tina!

| alinagyo explică (pentru SookiexD):

Multumesc dar nu sunt genul ala de fata care se duce la baiat, pot spune ca sunt de moda veche

| alejandra22 a răspuns:

Deci dupa cum am citit la ceilalti care au postat tu nu ai tupeul sa ii spui adevarul in cazul acesta eu cred ca ar trebui sa il lasi pe el sa faca primul pas sau sa faci niste mici teste sa vezi daca te place sau nu mai ales ca tu nu esti sigura ca te place si lumea de azi te crede ciudata daca ii spui ca il placi si el nu te place