| Amalia720202029 a întrebat:

Buna! De o săptămâna jumate,am scurgeri transparente/albe,și înainte aveam dar acum sunt foarte abundente și deranjante,dacă ma duc la baie văd cum curge o gramada,bănuiesc am am racit sau ceva ca altfel nu îmi explic,nu am dureri de burta,poate din când in când dar ușoare, mai simt câteodată usturimi dar nu mereu, și îmi simt burta și vezica tare doar atât. Știe cineva ce ar putea fi? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Robert2526 a răspuns:

De regula asta inseamna o crestere a aciditatii iar corpul regleaza PH-ul prin acele scurgeri mai abundente. Daca ar fi sa ghicesc, as zice ca ti-ai introdus degete murdare in vagin.

Daca nu prezinti mancarimi severe mirosuri neplacute sau usturimi, poti sta linistita.

| Amalia720202029 explică (pentru Robert2526):

Mulțumesc mult, nu am introdus, am avut ultima menstruație pe 10 sept, și am avut contact sexual protejat de atunci și am avut gânduri de sarcina, deși știu ca nu prea am cum

| Robert2526 a răspuns (pentru Amalia720202029):

Nu, in niciun caz nu este un semn se sarcina, nu ai de ce sa te gandesti la asta