| AnaBejenaru a întrebat:

deci am o nelamurire. ce intelegeti voi din acest citat :"Singuratatea nu te invata ca esti singur, ci singurul."adica ce intelegeti voi... cele mai interesante si detaliate raspunsuri primesc fundita si vot!

Răspuns Câştigător
| eugenl a răspuns:

De fapt in singuratate traim cam toti in ziua de azi. Suntem alaturi de oameni, comunicam, dar suntem singuri de fapt, dar totusi singuratatea este si alaturi de ceilalti. Singurul se refera la faptul ca vei ramane singur, fara nimeni in jur, atunci iti vei da seama ca de fapt esti singur, ci nu singuratatea, care o poti simti chiar daca esti alaturi de cineva

3 răspunsuri:
| lovemusic13 a răspuns:

Singuratatea nu te invata nimic, ci te invata durerea care o exprima aceasta. De aceea este bine sa eviti acest moment, pentru a nu iti lungi timpul in aceasta postura. Fundita?:*

| BestOfTheBest a răspuns:

Adica nu te poti increde in nimeni.esti pe cont propriu cu toate ca ai prieteni in jurul tau.

| awsome1 a răspuns:

Inteleg ca cand esti singuru numai la asta te gandesti si inima iti plange