| tuGatita a întrebat:

deci am o problema. o prietena (sau cel putin asa o consideram eu pana nu demult) m-a dezamagit. adica eu i-am imprumutat ceva acum mai mult timp... o luna-2 cred si nu i l-am cerut inapoi gandindu-ma ca poate se simte si mi-l va inapoia. dar se pare ca are obrazul nu gros ci ffff gros. s-a facut ca uita si nu numai.ma cauta numai cand are nevoie de ceva de la mine. bineinteles ca eu nu o mai ajut demult cu nimic ca nu are rost. ne cunoastem de mici, eram pr bune dar totul s-a cam schimbat cam de jumatate de an pentru ca ea a devenit o... si umbla aproape numai cu baieti, de aceea ne-am indepartat, pentru ca eu nu mai ies cu ea, nu o mai suport. eu nu am nici deloc nevoie de respectivul obiect dar nu vrea sa mai fie la ea. ajutati-ma, ziceti-mi cum sa ma razbun ca nu vreau sa creada ca m-a luat pe mine de proasta. funda+vot

Răspuns Câştigător
| rater1994 a răspuns:

Uite vin cu chestii ciudate poate asa ziceti unii dar zice Biblia :"nu cauta sa te rabuni caci Dumnezeu se ocupa cu toate"nu-s daca te ajuta aceste cuvinte dar mai bine nu te razbuna ca tuh nu sti sa o faci asa cum face Dumnezeu dupa mine o sa vezi ca o sa se intoarca inapoi zicand ca nu mai vb cu ea baietii ca o cred nu-s cum ai sa vezi nu cauta sa te rabuni daca nu te-a ajutat asta imi pare rau dar nu dau sf relehappy

10 răspunsuri:
| DiaNa357 a răspuns:

Buna.
Pai gaseshtetzi si uh o gashca de prieteni si treci pe langa ea ca si cum nu o vezi(sau nu-i dai importanta)
Tu nu trebuie sa te cobori la nivelul ei, las-o ca ea are de pierdut(pe tine), ca nu cred ca noii ei prieteni ii adevaratzi.
Stai linistitza ca se invarte roata.happy

| Bloondyna a răspuns:

Chiar e nevoie de razbunare? Pana la urma e arma prostului[nu zic ca si tu esti asa]. Stiu cazuri de genu si mai simplu ar fi sa te tii de ea pana ce ti-l inapoiaza. Suno de fiecare data sau cand iti mai cere ceva zi ca il dai daca iti inapoiaza acel lucru. Cam la atat ma pot gandi daca nici asa nu merge si zici ca nu ai nevoie de acel lucru atunci ignoro si gata. Nu merita atentia ta.

| Serafir a răspuns:

E simplu cel mai dureros lucru pentru cineva pentru care tu esti importanta sa nu-i mai dai importanta sufera :X altfel nu prea are rost e de prost gust sa te razbuni in alt mod.Imi place sa provoc suferinta psihica cat se poate tongue deci daca ai alta idee sau parere folosestele dar in cazul meu indiferenta sau cateva vorbe care nu se prea gasesc intr-o cearta de obicei sunt cele mai bune succes

| tuGatita explică:

Rodica nu cred ca ai de ce sa ceri funditsa...sorry. in rest le-as da-o la toti daca as putea

| Terra_1876 a răspuns:

In primul rand sa nu te razbuni pe ea.Nu o fa pentru ca este o zicalabig grinaca cineva te loveste intoarce si celalalt obraz.Deci in primul rand tu trebuie sai imprumuti un lucru pentru ca(aici vei pune una din scuzele care le vei inventa)o vei ruga extrem de furmos apoi cand til cere y vei zicebig grinraga mea daca tu imi dai obiectul pe care mi l-ai luat eu til dau pe cel care l-am imprumutat de la tine.Si daca nu te conving cu asta te poti razbuna iesind tu cu acei baieti, sau facandute ca flirtezi.Daca totusi aceste doua variante nu merg actioneaza la o situatie extrema.Vorbeste cu parinti ei. Zile tot ce ai pe inima. Zile cum este ea dar o sa trebuiasca sa le si explici.Asa o vei face de ras si pe ea si-ti vei recupera obiectulwinkingSucceswinking

| selena_5281 a răspuns:

Razbunarea nu duce la nimica bun. cere'i pur si simplu obiectul respectiv.

| uka15 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema apoape.dar vorbesc cat de cat cu ea. acum nici nu prea mai are cu cine iesi toti o jignesc si nu o suporta.mai bine sa nu te razbuni sa nu cazi u prostwinking

| Alexutzaaaaaaaaaa a răspuns:

Buna ...mei anca...razbunarea nu este o solutie crede-ma asta am incercat si eu dar nu rezolvi nimic razbunandu-te lasa timpul sa decurga sh o sa vezi ca lucrurile se vor rezolva de la sine crede-ma este cea mai buna rezolvare:X

| anonimAcMilan a răspuns:

Cere-i obiectul ala. Si gata, chiar daca n-ai nevoie de el.
Si daca vrei sa te razbui, fa-ti gasca cu fostii/fostele ei prieteni/prietene. O sa se oftice, mai ales daca umblii prin zona unde umbla ea. Cel putin asa as face eu. Am facut chestii din astea si au reusit.

| Rodica_1229 a răspuns:

Pai du-te la ea si vorbiti si spune-i ca ce s-a intamplat cu ea si ea iti va explica.Te rog fundita?