| klaappy a întrebat:

deci am o problemahappy Parintii mei sunt dezamagiti de mine fiinda am luat 6straight face Si nu mai suport, ma fac in toate felurile zic ca am colegi care invata mai bine decat mine si alte chestii..si nu stiu ce sa mai fac. cand iau un 8 la fel e nu mai suport...
as dori un sfat ce sa fac in privinta asta ( media ema pe sem1 a fost 9, 50

2 răspunsuri:
| nimicitorul a răspuns:

Si la 8 face asa pai eu sunt cel mai fericit cand iau si un 5 si mam nu ma bate.laughingnu stiu au ei o problema lasa-i in pace ca sunt note destulde bine mai bine 6 decat 4 si mai bine 8 decat 6.

| ROCK30STM a răspuns:

? ok este destul de ciudat ...am avut note mai mici decat 6 laughing daca nu ai toate notele nu esti elev nu? eu zic sa nu te consumi atat, nu ai cum sa fi geniu in toate materiile se mai intampla si 9, 50 este o medie foarte mare, nu conteaza poti sa iti remediezi nota si 8 nu este o nota proasta, nu e neaparat vina ta, doar ca parinti se asteapta la mai mult din partea ta. Pana la urma inveti pentru tine nu pentru parinti, profesori sau note.