| viviana_1892 a întrebat:

deci, am o verisoara pe care din cate o cunosc eu (ca nu prea am tinut legatura ) ar fi in stare de orice. prietenul meu a facut cunostina cu ea de pe pag mea de facebook. el spune ca tine ff mult la mine sh ca n-ar renunta la mine t nimeni. dar de la un timp se comporta mai ciudat.adica imi zice: zii ce vrei ca am treaba... de obiei numi spunea asa ci doar imi exxplica ca vorbim mai incolo ca are putina treaba sh sa nu ma supar; il aud mereu ca vb cu varamea, neam sh certat odata din cauza ei pentru ca pe fb ei glumeau ceva de genul: o sa ajungem sot sh sotie.nu stiu c. cu toate astea el zice ca tine doar la mine si nu vrea sa ma piarda. deci, ce fac? sunt nebuna ca am devenit gelloasa pe propria verisoara?

6 răspunsuri:
| frumusik96 a răspuns:

Si eu as reactiona la fel. Si ce daca-i varamea. Eu as avea grija si as incerca sa-l recuceresc cu orice pret

| Brunetica a răspuns:

Atunci inseamna ca fata respectiva nu ti verisoara daca e in stare de asa ceva, vorbeste tu cu ea si spune-i ce te deranjeaza!

| monyk a răspuns:

Buna,nu o inteleg pe verioara ta,ce are ea de vorbit atata cu prietenul tau? Ar trebui sa vb cu ea si sa vezi ce treaba are cu el, e ok sa vorbeasca, dar mi se pare prea de tot sa glumeasca atata cu ea si faze din astea.
Poate ca prietenul tau chiar tine la tine dar cu vara ta doar glumeste si nu cred totusi ca ar avea cine stie ce cu ea.
Oricum nu mi se pare frumos din partea lor.

| Carlamonicaanghele a răspuns:

Spune-i mamei tale sau cuiva apropiat ia-te de scorpie ca altfel nu poot s-o fac
fa-i scandal scorpiei!

| Tweetymrrr a răspuns:

Wow.De ce mai esti cu el?! Il lasi sa-ti vorbeasca asa. Pune punct! stiu ca te doare si nu vrei asta, da` asa-i cel mai bine pentru tine! Nu te distruge pentru el! Isi va da seama ce a pierdut si v-a incerca sa te recucereasca, daca te iubeste...

| Maya_5016 a răspuns:

Nu cred ca esti nebuna, uneori se mai intampla, dar ar trebui sa discuti cu el, si daca vezi ca evita subiectul, devine agresiv, agitat sau cine stie ce alte schimbari ciudate in comprotament ar trebui sa ii spui ca vrei adevarul si atat. Suspiciunile tale pot fi adevarate, dar ar trebui sa te asiguri ca el nu are o alta problema personala pe care nu ar vrea sa ti-o comunice. Discuta si cu verisoara ta si vezi ce ar zice ea. Daca lucrurile nu ies bine si totul continua asa, eu cred ca ar trebui sa te desparti de el si sa mergi mai departe, tuturor ni se intampla asta si pierdem pe cineva drag, dar ai nevoie de prieteni si totul va fi bine, daca mai ai nevoie de ceva trimite-mi un mesaj si anunta-ma ce s-a intamplat. Mult succes si ai grija de tine. :*