| StreetDancer a întrebat:

Deci am tot vazut intrebari despre bratarile prieteniei, am si vazut cum sa fac dar nu am inteles : de ce li se zice bratarile prieteniei?

3 răspunsuri:
| Criiiiiiiis a răspuns:

Pentru ca acele bratarii reprezinta ceva pentru anumite persoane.
Eu i-am facut cele mai bune prietene o bratara `si i-am dat`o insemn de prietenie.
Dar nu conteaza asta :-j.
Daca vrei sa faci si tu poti gasi aici :).
http://blog.nisi.ro/2009/09/cum-se-fac-bratarile-prieteniei-partea-a-doua/.
DEci bratarile reprezinta un lucru speciala impartasit intre cei mai bunii prieteni ai persoane respective :).
Asta e parerea mea.

| DeEAஐ a răspuns:

Pur si simplu aceea este denumirea lor! pentru ca simbolizeaza prietenia!happyse dau la prieteni, sau dela un prieten la altul!

| RalluPop a răspuns:

=> Pentruu ca se dau de la prietenipuppy dog eyes la prieteeni;;]