| Varvara660 a întrebat:

deci am un coleg in clasa pe care il plac, care a venit de un an si apropae jumate si in clasa mea.Am inceput sa il plac.El e diferit fata de ceilalti baieti,la fel si eu sunt diferita de fete. Uneori mai vorbeste cu alte fete,si imi da impresia ca le place,dar fetele respective au iubiti.O colega de a mea l-a intrebat ca ce fel de fete ii plac.A zis ca sa fie timide dar parțial,si daca la vreo fata i place de el, sa i arate in mod subtil.El e genul de baiat care merge la sala si in rest sta si se joaca pe calculator, sau sta cu familia.El e putin cocoșel si am analizat chestia ca daca el e asa, atunci el vrea o fata timida si gingasa asa cum isi si doreste(timida).Si in ziua cand colega mea l-a intrebat, se uita la mine de vreo 5 ori insistent. Apoi in urmatoarea zi de cate ori ma uitam la el, el se uita la mine, si azi doar o singura data s-a uitat catre mine.Eu consider că poate e in nedumerire, sau poate asteapta alte semne de la mine.Cred ca si a dat seama ca il plac dar nu sunt sigura. Oare ce sa insemne lucrurile astea si privirile lui asupra mea? Precizez ca si eu sunt foarte timida si rusinoasa.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ori te place ori si-a dat seama ca-l placi si rade subtil de tine. N-am de unde sa-mi dau seama daca nu-l stiu pe tip.

| Varvara660 explică (pentru Adry05):

Cum sa rada daca dupa ce cred ca aflase, el era super serios

| Adry05 a răspuns (pentru Varvara660):

laughing))))))) La figurat sa rada de tine nu inseamna ca incepe o criza de ras in fata ta. Normal ca ar fi serios si intr-o situatie de genul, doar n-ar fi prost sa se dea pe fata.

| Varvara660 explică (pentru Adry05):

Ai avut dreptate ca nu il cunosti, chiar că nu il cunoști si esti total pe langa subiect

| Adry05 a răspuns (pentru Varvara660):

rolling on the floor of, du-te putin si plangi ca n-ai auzit ce voiai. Atitudine de copila, nici nu mai am ce discuta cu tine, asa ca ma opresc aici ca n-am cu cine. laughing) Cand si-o bate ala joc de tine sa nu vii sa te plangi pe aici.