| valentinamarinamary a întrebat:

Buna,deci aseara eu erac cat pe ce sa adorm dar eu de obicei las televizorul aprins si il programea sa se stinga mai tarziu si a iceput o furtuna cu tunete si sfulgere si odata cand a sfulgerat tare de tot sa luat curentul si dupa am descoperit ca mi s-a ars televizorul ca nu se mai aprinde ...intrebarea mea este, mai ii pot face ceva? Sau orice i-as face e inutil?

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Probabil a picat sursa. Îl poţi repara cu ajutorul unui electronist. Problema este dacă a primit descărcarea electrostatică prin antenă sau prin reţeaua de curent de 220 V.