| coryyyyyyyyyyy a întrebat:

deci...cum pot uita pe cineva?straight face stiu ca o sa-mi spuneti ca timpul le rezolva pe toate si alte chestii... dar eu vreau cat mai repede posibilstraight facestraight face

Răspuns Câştigător
| thehope a răspuns:

Buna...am vazut si intrebarile anterioare...si imi dau seama cat iti poate fi de greu sa il uiti, sa treci peste despartirea voastra...sunt toate amintirile...probabil ca il vezi destul de des...sau pe mess... dar gandeste-te ca nici macar nu a vrut sa vorbeasca cu tine la tel... pur si simplu vrea sa te scoata din viata lui si tu trebuie sa incerci sa faci acelasi lucru...
E greu draga mea, dar gandeste-te cat mai putin la el, lasa alte activitati sa iti ocupe timpul si sa nu te mai lase sa iti zboare mintea catre el si fosta voastra relatie... tu te chinui degeaba si nu se merita! Gaseste-ti o buna prietena cu care sa poti vorbi tot timpul, sa iesiti impreuna...sa faceti cumparaturi, eventual gatiti, va distrati... faceti haz de necaz... orice doar sa nu mai ai timp sa te mai gandesti la el...asta e cea mai rapida solutie posibil... tu te vei ocupa de altele si poate fara sa iti dai seama vei uita de el si de toata durerea care o ai in suflet.si chiar daca seara inainte de culcare iti invadeaza gandurile mintea...nu le da voie...suna pe cineva si vb cu acea persoana pana adormi sau gaseste orice alta ocupatie...Nu iti voi spune sa cunosti pe altcineva, pentru ca stiu ca ti se pare foarte greu...insa gandeste-te ca e si posibilitatea asta, doar iesi si cunoaste lumea, nu te retrage in carapacea ta...
Ai grija de tine si numai bine.

8 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Raspunsul este timpul sau sa-ti ocupi timpul cu multe activitati si sa nu te gandesti la el. Gandeste-te la orice altceva!

| Gexu a răspuns:

Gaseste`ti pe cineva care te va ajuta sa uiti. O persoana care sa fie alaturi de tine in orice moment la bine si la rau.

| night_crawler a răspuns:

Gaseste alte activitati...decat cele pe care le faceai pana acum...totdeauna ceva nou te ajuta happy

| alessyca a răspuns:

Sa-ti zic cum am uitat eu o persoana in cateva saptamanilaughing
mi-am scris initial pe o foaie toate defectele si calitatile, bineinteles ca mi-au dat mai multe defecte. I-am sters mesaje, numere de telefon, id de mess, poze absolut tot, mi-am restrctionat apelurilelaughing apoi am inceput sa-mi fac un program, ieseam foarte mult cu prietenele mele pe care le-am atentionat ca nu vreau sa mai aud de el si sa ma ajute, vorbeam tot felul de tampenii, ieseam la film, la suc. Cand stateam acasa imi luam filme dupa net, citeam, incercam sa gatesclaughing ma uitam la tv de cate ori imi venea in minte imi gaseam o ocupatie
nu e greu chestia e sa ai vointa si sa vreibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu uiti. Singura posibilitate, lobotomia. Presupun ca nu vrei asta, asa ca...

| marsy a răspuns:

Ai nevoie de un nou prieten!

| Ancutza_8789 a răspuns:

Pai incearca sa uiti de aceasta persoana gasind un hobby care sa fie distractiv care sa iti ocupe majoritatea timpului liber sa se implice prietenii sau sa iti gasesti un alt iubit daca vrei sa uiti de un fost iubit