| BoboDafuq a întrebat:

deci cum sa incep. azi am vazut niste fete din liceu ca radeau. (ele sunt a 10a, eu a 9a) si am intrat pe facebook-ul uneia dintre ele mai devreme si am vazut ca isi tot postau poze cu fete cu nasul mai coroiat si ziceau 'peste spada'...ma rog. si acele poze si 'porecle' erau pentru o fata, dupa spusele lor : blonda si proasta. una din ele a zis ca o sa isi faca si ea suvite blonde sa arate ce proasta e. si tot radeau pe seama nasului...ii mai lasase una alteia un comentariu : in curand urmeaza o bataie. Acele fete sunt false si barfitoare, nu spun nimic in fata si ma fac sa ma simt foarte prost, deoarece eu am suvite si eu am nasul coroiat asta pentru ca m-am lovit acum cativa ani. Am plans foarte rau mai devreme caci nu am vrut eu sa fiu asa..si de ce rad de mine? straight face ce as putea sa fac?sad

7 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Nu trebuie să bagi în seamă toate piţipoancele.
Doar știi cum este lumea. Acum te vorbește frumos, iar mâine te înjură. Nu ai ce să le faci.
În plus, nu ar trebui să-ţi pese ce zic tipele alea. E inutil.
Însă, plângi degeaba şi ştii bine asta. Oricum, nu se va rezolva nimic.
Tot ce poţi face, este să nu le mai bagi în seamă şi să le arăţi că nu te dor vorbele lor, iar apoi se vor plictisi.
Scopul lor este să râdă fără motiv, iar când vor primi în schimb indiferență se vor întrista.

| Shammal a răspuns:

Simte-te bine asa cum esti si nu da atentie la chestiile care nu-ti plac, da atentie chestiilor care iti plac, de ex in loc sa te uiti pe faceb la ce au postat ele, te uiti pe un site cu tricouri colorate ce-ti plac

| intelegatoarea a răspuns:

Sa nu le bagi in seama..arata-le ca nu pui tot la suflet si ca nu te intereseaza decat calitatile tale..in fond toti avem defecte. daca le arati ca nu iti pasa de spusele lor o sa inceteze si in plus prin asta dai dovada de inteligenta stii cum e "desteptu cedeaza primul". nai de ce sa plangi lasale sa barfeasca fi u insuti si nu te schimba pentru nimic altceva in lume. daca iti place cum esti nu conteaza si parerea altora.winking

Răspuns utilizator avertizat
| ItsMaxi a răspuns:

In loc sa te gandesti la ce zic acele afurisite, poti trece peste. happy adica stiu cat e de greu sad stiu si mai ales cat suferi si eu mai primeam inainte ''glume'' pe seama a nu stiu ce, deci i don't care love struck roaga'te sa le ierte dumnezeu ca pacatuiesc straight face. si ai sa vezi ca o sa'si primeasca rasplata bine cuvenitawinking. >:d< deciii stai ''chill'' :*

| PufoshenienexT a răspuns:

Nu baga in seama daca le bagi in seama inseamnaca iti pasa ce scriu ele si o sa te jigneasca si mai tare asa ca nu le mai lua in searios si o sa te lase in pace

| KimEunJung a răspuns:

Nu le baga in seama. Ele barfesc dar stii "cine spune ala este" si soarta va face ca ele sa ajunga mai rau ca tine.