| Anonim1045 a întrebat:

Deci este fff complicat! La romana trebuie sa facem un fel de concurs ce consta intr-un proiect.Problema este ca se fac grupe si eu nu am nicio grupa.Prietenele mele m-au "tradat"(daca se poate spune asa) si nimeni nu prea vrea sa faca grupa cu mine cred(de fapt sunt 99 %sigura)
Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| mirunaioana a răspuns:

Buna! Stiu ce vrei sa spui pentru ca si eu de cativa ani trec prin acelasi lucru cu colegii mei.Nici cu mine nu vrea sa faca grupa nimeni aproape pentru ca ei si-au format deja grupurile de prieteni si eu am ramas pe dinafara.Insa,daca ni se propune sa facem grupe/echipe ori ne alege diriginta, ori ne alegem noi. Daca nu vor sa lucreze cu mine in echpa, atunci fac eu singura. Mie imi place sa fac singura pentru ca mai intai ma ocup de ce am de facut si iese foarte bine la sfarsit si abia dupa aceea ma distrez. Ei mai mult se distreaza decat lucreaza.De aceea nu imi place si fac singura! Poti incerca sa te integrezi sau daca nu, fa singura! Nu pierzi nimic!
Succes!

| Adry05 a răspuns:

In primul rand intreba-le de ce nu vor iar apoi spune-i profesoarei ca n-ai cu cine asa poate te include ea in vreo grupatongue sau pur si simplu fa singura happy stiu ca e mai greu si ca nu e asa de distractia ca intr-un grup dar macar incearcatongue

| Anonim1045 explică:

Da, dar problema este ca trebuie neaparat pe grupe, pentru ca eu as face singura(imi place mai mult sa fac singura).
Multumesc pentru sfaturi!