| Elisaolivanica11111 a întrebat:

Bună, deci îmi place de un băiat dar băiatul acesta a făcut primul pas mereu și de când a făcut el mereu primii pași am început să îl plac. Am făcut și eu câțiva pași doar că o perioadă nu ne-am mai întâlnit pentru că a intervenit ceva personal și în acesta perioadă nu vorbeam, doar ne uitam amândoi pe conturile noastre de Instagram și după două săptămâni văd că pune o poza la story in care a ieșit cu prietenii lui doar că în acea poza într-un colț era el cu o fata vorbind, iar după fata aceea a început să posteze la poveste poze cu el, doar el și videoclipuri doar cu el. In ultima zi am stat cu el și cu prietenii lui, iar după când mă plimbam pe holul liceului văd că îmi trimite prietenul lui cerere de prietenie, i-am acceptat și după in tot timpul acesta când eram acasă prietenul lui se uită la tot ceea ce postam și de câteva ori văd că intră el din greșeală și s-a uitat la ceea ce am postat și după am trimis un mesaj. Aveam încredere în prietenul lui, văd că mesajul acela ajunge la el și la prietena aceea din poză și după ce m-am certat cu prietenul lui îmi scrie fata aceea sa vorbim. A venit să mă întrebe dacă îl plac din prima și i-am spus nu știu, dacă am făcut ceea ce trebuie și de acolo am avut o conversație cu ea care s-a ajuns la un alt subiect. Acum nu mai vorbesc cu prietenul lui și nu se mai uită pe contul meu, dar după ce a mai trecut câteva zile primesc un mesaj de la un cont făcut pe moment și văd că fata aceea din poză este activă când vorbesc cu acel cont, nu știu dacă chiar este ea, acum va rog am nevoie de un sfat.

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Mi-e destul de greu sa inteleg ce ai scris aici. Incearca sa mai editezi in fragmente si sa pui semne de punctuatie.

Daca am inteles bine, mesajele tale au ajuns la cine nu trebuia sau? Cum ati ajuns la certuri?

Sfatul meu e sa iti vezi de viata, e prea multa drama si e evident ca acea fata il vrea acum pentru ea. Nu te mai incurca nici cu el, nici cu prietenul lui. Si nu raspunde la conturi dubioase pe Instagram.