| bilushca a întrebat:

deci ma bate gandul sa ma vopsesc cu henna.am auzit ca are efecte foarte bune.si cum de cateva zile imi cam cade parul, as vrea sa incerc :-s...si asa ii mai dau parului si un strop de culoare.:?

1 răspuns:
| oanastefana a răspuns:

Buna,

Eu am incercat-o e destul de buna... procedura e cam anevoioasa, totusi, trebuie sa stai cu ea in cap cateva ore bune.
Insa e destul de buna ca tratament, doar ca il inaspreste destul de tare dupa folosire...asta vei repara cu un balsam bun. happy
Ca nuanta, cauta sa folosesti henna cuivre, care e 100% naturala.
Restul hennelor au diverse chestii oarecum nocive pentru parul tau in compozitie. Multa bafta!happy