| anonim_4396 a întrebat:

Deci nu ii mai suport pe ungurii astia. Pe o pagina frumoasa este pusa o poza cu castelul Peles, si la comentarii foarte multi spun cat de frumoasa e Romania si repede trebuie sa se bage un ungur sa comenteze : Hungarian! ( magyar)
not romanian!
Very important to know. Transylvania was part of Hungary for a thousand years and will be for ever. what you see is part of Hungarian culture!.
Ce parere aveti?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de blocat nu poți să o faci?
Șterge postarea sa și dacă se mai repetă contactează-i pe cei de la Facebook.
TREBUIE să ne respectăm, nu să ne denigrăm.
Pa, pa.

| Musique a răspuns:

Și pentru că așa a spus unul, tu trebuie să-i urăști pe toți?

| greyhound a răspuns:

N-as putea sa spun ca n-are dreptate la partea cu cultura; se cunosc influentele straine in Transilvania.
Dar ma enerveaza ca zic doar Ungaria, de parca au fost de capul lor si n-au facut parte la randul lor din alte imperii. Ca atunci cand au fost singuri, le-au tras-o romanii de fiecare data.

| junk1sta a răspuns:

Una foarte proasta. Putem doar sa tinem pumnii stransi sa ii puna cineva public la punct sa inceteze cu Tinutul lor Secuiesc pentru ca nu o sa aiba niciodata autonomie in Romania. Nu sunt mare patriot eu, dar e foarte deranjanta situatia asta.

| junk1sta a răspuns:

Nu a spus doar unul asa, 80% daca nu mai mult din ei spun asa. Si pe deasupra pretind ca nu vorbesc romaneste cand ii intrebi ceva, ceea ce e ridicol avand in vedere ca sunt oameni care traiesc acolo de 50 de ani.