| AidaAmaranta a întrebat:

Deci...parinti mei pleaca de acasa pentru 3 zile, ier eu stau singura acasa.Marea problema este ca:stau in coltul cimitirului si mi fica sa adormbig grin :-ss. Ce as putea face.
P. S- casa e cu etaj si cele dou camere,; care una e si a mea; este la etaj.:-ss
Multumesc!:*

15 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Buna. Si daca stai langa cimitir, ce? Mie nu imi este frica, mortii sunt morti; nu se trezesc peste noapte.happy Nu are ce sa ti se intample.Cheama o prietena si dormiti amandoua. Eu una as profita ca am ramas singura acasa si m-as uita la filme de groaza ca sa vad cat de tare ma sperii[experienta]; as da un party, sau as asculta muzica rock pana la refuz; ai noroc ca stai la casa! Eu mereu ma cert cu vecinii.

pa, pa.

| Lora a răspuns:

Puneti casti pe urechi si-asculta muzica pana adormi

| ºPishcotº a răspuns:

Deci daca te lasa parintii tai poti invita una, chiar doua prietene( mai apropiate, cu care te intelegi bine) si stea cu tine 3 zile. Puteti sa va uitati la comedii, sa cititi reviste( Bravo, BracoGirl, CoolGirl), Sa ascultati muzica, si nu va ganditi la cimitirhee hee. Poti sta si cu un bec deschis pe hol.happy Faceti-va floricele, puteti gati ceva usor( clatite, gogosi), va cumparati suchee hee. Sper sa-ti fie de folos sfatul meu! Ai grija de tine!:*

| Helvete a răspuns:

Ce tare!laughing Poate sunt eu mai ciudat, dar mie mi-ar placea, chiar daca m-ar speria oarecum. Poti sa pui muzica mai incet si sa adormi asa, ceva care nu are legatura cu chestii 'intunecate' si care sa te faca sa iti iei gandul de la cimitir. Sau poti sa lasi TV-ul pornit pe un program cu multa vorbaraie sau muzica. Sau sa aprinzi o lampa sau lumina pe hol.

| Crisu a răspuns:

E neaparata nevoie sa ramai acasa? Poti dormi la cineva tongue

| Crisu a răspuns:

Sau. da party'uri salbatice laughing

| oareux a răspuns:

Off... Uite
Poti sa iti intrebi parinti daca te lasa sa ramana o prietena la tine. E mult mai bine sa ramai peste noapte cu o fata la tine:X.Va luati in brate, va uitati seara la o comediehappy
sau poti sa dormi cu becul aprins si televizorul dat pe muzica.
Dormi in camera in care te simti cel mai comoda, protejata.
Ai putea de asemenea sa dormi tu la o prietenahappy. evita sa stai pana tarziu afara si sa intri in casa cand se intuneca. va fi impactul mare, de la distractie cu prieteni la o liniste sinistra in casastraight face. Te vei simti singurasad. Citeste seara inainte dee culcare si bea o cana de ciocolata caldabig grin Pe mine ma linisteste.tongue
in fine. sper sa te descurci:*

P. S. Daca ai un cosmar si te trezesti ar fi bine sa fie lumina aprinsa in camera (de aia dormi mai bine cu becu` si tv aprins) si incearca sa te calmezi. du-te si mananca cevahappy

Răspuns utilizator avertizat
| foxi a răspuns:

Cheama un Zoro sa doarma cu tine!

| Gabrielle16 a răspuns:

Daca te ajuta si eu stau langa cimitirbig grin...Si nu am avut niciodata o problema cu asta.Cum au zis si ceilalti, invita o prietena sa doarma la tine si o sa uiti de "fobie". Nu te ingrijora caci totul e doar imaginatia ta.happy

| vlad210 a răspuns:

Poti sa rogi o prietena sa doarma la tine sau poti sa faci ca mine si sa nu dormi noaptea. happy

| bella_1239 a răspuns:

Buna, pai cel mai simplu ar fi sa chemi o prietena sau o verisoara si sa dormiti amandoua, sa ascultati muzica... si lucruri de genul asta. Sau organizeaza o seara intre fete. Mult succes si fi curajoasa.

| alina_7796 a răspuns:

Deci poti sa iti chemi cea mai bina prietena sau niste prietene si ele sa doarma la tine! va veti distra si iti va fi mai bine!

| jinxx a răspuns:

Cheamă nişte prieteni

| Fritsa a răspuns:

Te-a mancat baubau? laughing
Ce ai fato?
Doar nu vine o fantoma la tine. Stai tu fara grijawinking. Iti garantez ca maine dimineata tot doi ochi si o gura o sa aiwinking