| ☆ Danny☆ a întrebat:

deci...Prietenul meu mi a trimis intr-o zi un bilet("te iubesc! Esti totul pentru mine! etc") iar la sfarit a scris ca pe la 24-25 de ani o sa ma ceara de sotie si spera ca eu sa zic dalaughing). baiatul asta ma ingrozeste:-sVoi ce credeti e normal sa spuna chestii de astea? El ma iubeste enorm! Eu insa, nu stiu nu prea simt acelasi lucru!sadI-am acceptat prietenia pentru ca mai nimeni nu-l baga in seamna si el e baiat serios... Dar nu pot sa ii spus pentru ca i-as frange inimacrying. Pls raspundeti-mi si dati-mi si sfaturi!

6 răspunsuri:
| StaRmAgiC a răspuns:

Nu trebuie sa ii dai prea multe sperante ca pune suflet si nu e bine.
Tu stai cu el mai mult sa zic din "mila" suna urat dar c-am asa este fiindca tu spui ca i-ai acceptat prietenia fiindca m-ai nimeni nu-l baga in seama si e baiat serios. E ok.
Poate el asa gandeste momentan dar tu crezi ca el ar fi atat de obsedat incat sa se tina de cuvant ca dupa cativa ani sa vina sa-ti ceara mana?hee hee
E bine ca te place si isi exprima sentimentele fata de tine.Toate astea sunt copilarii nu e ceva serios incat sa te sperii.Mai ales ca tu nu tii la el cum tine el la tine.
Tu incearca sa nu prea ii dai sperante si sa fii prietenoasa cu el.
Daca exagereaza incearca sa il iei cu frumosu si sa ii explici ca te deranjeaza anumite chestii pe care le face si asa poate v-a intelege.happy

| never2say4never a răspuns:

Casatorie?!?! 24-25 ani?!?! e mult si pana maine! spune-i asta daca mai aduce in discutie cuvantul casatorie. spune-i ca totul e prea din senin si ca trebuie sa te gandesti la tot ce s-a intamplat in ultima perioada; astfel ii vei da de inteles ca vrei un pic de spatiu (inca nu despartire)si poti sa te gandesti si ce semnifica el pentru tine.
Succes

| HBK a răspuns:

Din prea multa iubire nu se mai gandeste la ce spune, e ceva irational. Pune si putina presiune pe tine si nu cred ca iti convine. Sfatul meu este sa o lasi mai moale cu el.Sa nu-i dai prea multe de inteles dar nici sa te joci cu sentimentele lui.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Draga mea, in alta intrebare spui ca ai 12 ani, si aici vorbesti de iubitul tau si de casatorie!? Ceva nu este in ordine!

| roxyrocks a răspuns:

Sunt de acord cu anelaubed...la 12 ani pr tau se gandeste ce o sa faceti la 25 de ani? pana atunci o sa si uite de tinebig grin

| yellowalien a răspuns:

E o copilarie tot ce se intampla acum, stai linistitahee hee. El nici macar nu stie ce e aia casatorie si ce implica laughing) Lasa-l sa mai creasca, pentru ca nu e nevoie sa-i dai un raspuns acum, nu-i asa?hee hee O sa cresteti voi mari si veti rade cand va veti aminti chestiile asteahee hee