| alice_2941 a întrebat:

deci sa incep cu inceputul!
sunt doi baieti unul alex[19 ani] si mircea [16 ani ] ei sunt cei mai buni prieteni, stiu ca lui mircea ii placea de mult timp de mine, iar lui alex nu prea [insa el pretinde ca place etc]. eu m-am intalnit pe 3 decembrie cu alex [am vorbit, ne-am sarutat ] iar cu mircea m-am intalnit pe 11 decembrie [iar cand m-am intalnit cu el m-a pus sa il sun pe alex sa ii spun ca sunt la poarta cu el, l-am sunat, alex s-a suparat rau pe mine, insa dupa 2 zile iar m-a cautat] deci alex imi spunea sa nu mai vb deloc cu mircea iar mircea imi zicea invers pana intr-o seara cand am facut o conferinta si am ales pe mircea pentru ca eu il placeam mai mult pe mircea am continuat sa ma intalnesc cu mircea insa alex ma ameninta ca daca ma mai intalnesc cu mircea ma bate chestii de genul, intr-o seaara m-am intalnit cu mircea si alex era intamplator pe la vecinul meu [sunt prieteni] si atunci am iesit sa ma intalnesc cu mircea si zicea alex [roxano ti-am zis ca va prind pe aman2 la poarta, acum zi ce sa va fac eu voua, oricum doar stii cat te iubesc eu pe tine] si pana la urma a plecat [am observat ca pe mircea l-a deranjat faptul ca am vorbit cu alex]. asa
ei in noaptea de revelion au venit pe la 1 cu caprita, alaturi de vecinul meu care este prieten cu taica'mi-a, au stat la mine pana la ora 6, au baut, au dansat, iar eu m-am dus la ei de 3 ori, pentru ca nu puteam sa stau acolo
eu am iesit afara si a venit mircea la mine si m-a sarutat, am acceptat,
apoi peste vreo 2 ore, alex ma stresa sa ies afara sa ma intalnesc cu el, pana la urma am iesit si m-am sarutat si cu el.
apoi a 2a zi mi-a zis vecinul meu ca zicea mircea lui alex in bar "aseara am sarutat'o pe roxana, era asa de dulce" la care alex i-a raspuns"daca ai stii ca si eu am sarutat'o " si apoi radeau aman2 ...acum ei au plecat la scoala [la craiova, liceul teologik, se fac preoti cica] insa nu sunt demni de asta. voi ce ziceti de "povestioara asta"? mi-e imi place de mircea, si lui de mine, dar alex se baga intre noi zice ca ma place, etc [ei sunt prieteni buni de ani de zile ]

mersi!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Complicatlaughing ar fi bine sa ii gasesti si lu alex o prietenabig grin caci daca va fi cu alta te va uita incet incet, iar tu sa ramai in continuare cu cel pe care-l place, Mircea. Sau pur si simplu sa-l ignori, nemaibagandu-l in seama, fiind rece indiferenta cu el, te va uita, si gatahappy nu cred ca se mai baga dupa. Succes!:*

| Rustin a răspuns:

Ce sa zic? lasa-i pa aia... poate doar isi bat joc de tine sau profita in fine nu-s
cauta un baiat ca lumea si linistit care sa tina la tine
bafta si succes in continuare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci poveste e forte frumoasa, dar e foarte amuzanta faza cu alex, acum nu stiu daca ei au plecat departe de tine sigur isi va gasi fiecare prietena mai ales ac stiu ca sau certat d ela tine si etc

| alice_2941 explică:

Eu am 14 ani big grin

| Madalina19 a răspuns:

Scz dar isi bat joc de tine. mai bine gasesteti un alt baiat care alex se teme de el si nu o sa mai se bage intre voiwinking e mai bine asawinking sh pe mircea uital stiu ca nu este usor dar treuie sa fii tarewinking