| apocalipsa25 a întrebat:

deci sa incep cu subiectul
sunt indragostita foarte tare de un baiat (nu stie nimeni )
care inainte ma placea apoi el sa gasit alta sau intilnit vreo 2 luni (aproximativ)
Apoi s-au despartit am inceput sa vb mai des ca de obicei
Dar intro zii am vorbit cu o prietena de amea care sufera din dragoste vreo 4 zile nu se mai oprea din plins si o data a vrut sa se sinucida dar baiatul pe care il iubesc a oprito.
am vorbit cu ea cam vreo citeva ore pina ce a inteles ca nu trebu sa plinga atit ca acel baiat no merita. si am intrebat-o ce mai are nou si ea mi-a zis ca un baiat a zis ca o iubeste
si acel baiat este baiatul de care sunt indragostita eu
i-am spus sa incerce sa fie cu el ( chiar daca asta a durut foarte tare )
ea a zis ca daca il impatiza apoi poate se primea ceva cu el
Apoi i-am spus cu un zimbet fals incearca merita.
ea a zis bine

Cum spuneti eu ce sa fac?
am incercat sa-l uit dara nu pot
deacum simt eu ca mor. nu stiu ce sa fac ajutati-ma :'(

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ceea ce simți, dacă îți e cu adevărat prietenă va întelege.

| Bianca888 a răspuns:

Si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare, dar pana la ura i-am spus prietenei mele despre relatia mea cu fostul ei prieten. Nu am avut curajul sa-i spun in fata asa ca i-sm spus-o printr-un sms, si nu s-a suparat asa ca poti sa faci si tu la fel. Succes!

| Xenia16 a răspuns:

E bine ca esti o prietena buna si iti doresti tot ce e mai bine pentru prietena ta. Ai incercat sa ii explici ca il placi si ii spui ca ai dori sa ai tu o relatie cu el

| iulika009 a răspuns:

Spune-i adevarul iar daca ea intredevar iti este prietena si tine la tine te va intelege.