| Ðσℓℓɴιηנα a întrebat:

Bunahappy Deci, sambata am de dat un examen foarte important la engleza, mai exact Cambridge. Imi e foarte frica, profesoara mi-a spus ca e un test ca si pentru adulti, adica dificil. De asemenea imi e frica de proba de speaking (vorbit) intre mine si un coleg, sa nu ma balbai sau altceva. Si mai e ceva, imi e frica de proba scrisa, acolo tot timpul iau punctaj slabut fata de colegii mei. Cum as putea sa trec peste vreuna din aceste temeri?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LittleMønster a răspuns:

Imaginea-ti ca e un test ca oricare altul sau ca esti la o ora de engleza normala, si nu mai fa comparatii intre punctajul tau si al colegilor.Important este sa iei punctaj de trecere.