| Ion_Andreea_1997 a întrebat:

BUNA!

Deci sunt clasa a 5 a, si vreau sa nu mai fiu timida!

cu prieteni nu sunt timida deloc dar cu fetele (prietenele) cu care stau nu scot niciun cuvant!
ajutati-ma!
si nu su raspunsuri gen relacseazate sau altele
vreau strict ce trebuie sa fac.
si la mine toate raspunsurile sunt castigatoare!
:*

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Cu timpul nu vei mai fi timida nici cu ele, e doar vorba de acomodare si dureaza putin pana sa te simti confortabil in preajma unei persoane cat sa poti spune ce gandesti fara sa-ti fie teama sa fii judecata. Totusi, ca sa le pastrezi langa tine nu trebuie sa fii mereu tacuta. Implica-te in discutii, spune-ti punctul de vedere ferm, arata-te sigura pe tine.

| Devilgrim a răspuns:

Buna cred...
In ce sens te gandesti la a fi timida?
Daca zici ca cu prieteni nu esti timida.
Dar cu fetele esti!
Acum depinde ele ce fac si poate crezi tu ca nu e de tine sau nu e genul tau. laughing
Sau poate nu ai nimic in comun cu ele.
Incarca sa faceti anumite chesti care va intereseaza si crezi ca e bine sau bagate tu in vorba cu ele de stii ca ai ceva in comun cu ele laughing

Bafta

| Alina230 a răspuns:

Hei! Aceeasi problema am avut-o si eu.
1.Sunt persoane noi si nu te-ai acomodat cu ele, deci ai rabdare cu tine insuti..cu timpu nu o sa mai fii timida