| user643890655 a întrebat:

Buna! Deci vorbesc cu un baiat care efectiv nu are personalitate, na si m-am cam atasat de el si in ultima perioada da semne ca nu mai e asa interesat si cand am vazut ca e asa efectiv am inceput sa plang din frica de a-l pierde. Faza e ca eu nu il plac dar imi place sentimentul ala ce mi-l da.Probabil am abandonment issues sau nu stiu, voi ce ziceti?

3 răspunsuri:
| Miruna333 a răspuns:

Ai atasament anxios si frica de abandon. Chiar daca nu-l placi cu adevarat, prezenta lui iti ofera un sentiment de siguranta. Cand el pare mai putin interesat, frica de a fi parasita devine coplesitoare. Ai nevoie de confirmari constante ca esti dorita, iar lipsa interesului lui iti declanseaza nesiguranta. Reactionezi intens la orice semn de retragere din partea lui, ceea ce este tipic pentru atasamentul anxios. Rupe legatura mai repede cu el ca tot mai mult vei suferi.

| user643890655 explică (pentru Miruna333):

Am 16 ani, nu ii normal pentru varsta mea?

| Miruna333 a răspuns (pentru user643890655):

Nu. Aceste lucruri nu sunt ok.