| AlexutzaDragutza a întrebat:

Deja vara e pe sfarsite, la fel ca si vacanta.Eu trec pe cls.5 si ma gandeam sa organizam ceva festiv la genul asta in aer liber(fara bazin). Eu una ma gandeam sa mergem in padure la picnic iar apoi sa ne intoarce la noi in parc si a ne batem cu apa(avem izvor in parc). Deci ce credeti este o idee buna? A si ce sa facem la picnic? Aveti alte ideei?

3 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Este foarte buna, dar si eu am avut varsta ta si stiu cum erau colegii mei. Nu ne puteam strange niciodata mai mult de 10[si eram 30 in clasa]. Asta din cauza parintilor, a timpului sau a anturajelor. Eu zic ca este o idee foarte buna, iar daca stii ca si colegii tai vor fi de acord cu ea, atunci e foarte bine. Ar trebui sa fie cativa parinti cu voi, pentru ca si ceilalti parinti sa stea fara griji. Distractie placuta!

| pufi_9182 a răspuns:

Organizeaza un concurs la jocul de carti...sunt sigura ca stii destule jocuri in afara de macao...sau un meci ceva sa fie putina concurenta intre gasti.

| Optiqual a răspuns:

E o idee numai buna pentru distractie, dar sa alegeti timpul favorabil pentru batai cu apa si picnic, adica soare, nu sa iesiti pe vreme urata cu nor sau si mai grav ploaie big grin
La picnic puteti lua o minge sa va jucati, sandwich-uri, normal, sucuri, adica de mancat si de baut, eventual un casetofon ceva, sau cd player pentru muzica, si buna dispozitie big grin
Bafta, si distractie placuta mititico happy