| lululove a întrebat:

desi voi trece in clasa a XII-a as vrea sa ma hotarasc din timp ce facultate voi urma. Am ales ca principala Facultatea de inginerie mecanica din pitesti insa am ceva nelamuriri. imi place matematica, insa am mari probleme l fizica si nu stiu daca ma voi descurca. Am aflat ca inginerii mecanici sunt l mare cautare si de aceea am ales acest domeniu, precizez ca nu sunt mare pasionata de masini. si inca ceva, nu stiu daca aplica si fete pentru aceasta facultate happy as vrea cateva sfaturi, poate chiar de la cineva carea a urmat acest domeniu. Multumesc anticipat ( sa nu uitam de "funda" big grin)

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Inginerie mecanica fara fizica, chiar nu se poate. Chiar daca vei intra, iti va fi foarte greu sa faci fata acestei facultati, unde se face fizica si matematica la greu.