| anonim_4396 a întrebat:

Bună dimi. Aș dori câteva păreri despre profilul filologie-franceză thinking

1 răspuns:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna!
si eu am terminat tot filologie!
e destul de ok, doar ca o sa faci multa multa franceza, minim 4-5 ore pe saptamana,o sa faci engleza,romana si istorie ssau geografie,cam astea sunt baza,restul mai putin!
iar la bac,o sa dai romana,franceza si istorie sau geora la alegere in scris si competente nu stiu,banuiesc ca tot cam asa, o limba straina si romana!
daca stii franceza merita sa mergi acolo, e destul de okwinking