| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata!
Am o problema imi place de un baiat cu 7 ani mai mare [ Eu 17, el 24]. As vrea sa-i spun ca il plac dar nu prea stiu cum, nu pot sa merg la el si sa ii spun "Stii eu te plac" ar fi penibil. El fiind instructoru` meu de dans.Sambata am participat la Balul Indragostitilor si am mers la o colega sa ma aranjez [ nu sunt din oras], Cand am ajuns unde se organiza balul se uita la mine asa de dragut si duminica am fost vorbit cu el si mi. a spus ca am interpretat foarte bine piesa de teatru.
Ma gandeam sa-i spun fata`n fata dar nu prea stiu cum deoarece ma inrosesc si imi pierd cuvintele.
Ca sa intelegeti mai multe am povestea postata aici
http://www.TPU.ro/......aiat-el_1/
Imi cer scuze de greselile facute.:)
Multumesc

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Nici nu trebuie sa-i zici, poti sa-i dai de inteles ca il placi si poate face el primul pas! Inainte de toate, vezi ce fel de baiat e si daca merita sa ai o relatie cu el.Ai zis mai sus ca se uita la tine mai dragut, probabil si el te placehappy

| Diannnaa18 a răspuns (pentru ROB3RT89):

E un baiat cu cei 7 ani de acasa, e de casa, daca ai nevoie de un sfat sau sa te ajute cu altceva, o face...
Si nici nu cred ca va face el primul chiar daca ii dau se inteles...

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Diannnaa18):

In mod normal,baietii fac primul pas, nu fetele! Incerca, n-ai nimic de pierdut.

| georgyylove a răspuns:

Pai nu conteaza iti iei inima in dint si ii zici sti eu te plac foarte mult as vrea sa stiu si eu parerea ta fat de mine sau ce vrei tu sa ii spui in fond dragoste nu are varstahappy

| Diannnaa18 a răspuns (pentru georgyylove):

Nu stiu ce sa fac... Daca ii spun mie sa nu ma priveasca altfel la dansuri...