| oanacameliaa a întrebat:

As vrea si eu niste mesaje cu te iubesc sau ceva mai romantic, dar sa fie cat de cat reale, ca sa imi pot crea o idee, deoarece as vrea sa ii scriu un mesaj iubitului meu, si nu prea am asa de multe idei. As vrea gen "te iubesc pentru ca" sau orice alt gen de mesaj, dar sa fie mai sentimental. Cel mai frumos, dar atat de frumos pe cat sa fie si romantic!

Răspuns Câştigător
| xXsecretXx a răspuns:

Te iubesc pentru ca...

mi-am dorit sa existi
am vrut sa te intalnesc
ai aparut in viata mea ca din senin
zambetul tau m-a cucerit
esti acolo ori de cate ori am nevoie
prezenta ta ma linisteste
privirea ta imi umple sufletul de bucurie
imi dai puterea de a lupta
te privesc si ma vad in ochii tai
primul nostru sarut mi-a ramas si azi intiparit in minte
te simt chiar si cand nu esti langa mine
te doresc cu fiecare zi mai mult
ma faci sa zambesc
te ador dinainte de a te cunoaste
esti printul meu din vis
ai grija de mine
nu ma uiti niciodata
m-am indragostit de vocea ta
iti pasa de mine
imi cunosti defectele
nu ma lasi sa-mi pierd calitatile
nu ma saruti din obligatie
monotonia e departe de noi doi
daca esti langa mine nu mai am nevoie de nimic
esti cel pe care l-as alege mereu dintre toti barbatii din lume
numai gandul ca te voi intalni imi inunda trupul si sufletul de fericire
ai un suflet bun
esti cu adevarat un getleman
esti puternic, direct, un pic autoritar si romantic
imi esti cu adevarat fidel
ma vezi frumoasa
cu tine pot fi EU
nu te intereseaza ce spune lumea
ai incredere in mine
nu-mi faci scene de gelozie
nu ma consideri un trofeu
imi spui : "Buna dimineata" si "Noapte buna"
nu renunti niciodata la mine
buzele tale imi trezesc fantezii
esti asa cum mi-am dorit
te intorci mereu la mine
ma surprinzi in fiecare zi
esti unic si special pentru mine
esti dorit de multe femei
ma alegi intotdeauna pe mine
nu poti sa stai suparat pe mine
esti cel mai frumos lucru care mi s-a intamplat
nu pot renunta la tine
esti nebunul care mi-a furat inima
mi-e dor de tine
azi TE IUBESC mai mult decat ieri si mai putin decat maine.
asta e te iubesc pentru ca... dar e ok sau vrei unele lungi?

5 răspunsuri:
| AnaRadu a răspuns:

Buna. happy
Sper sa te ajut :
nu m-am gindit niciodata ca tu vei fi cel de care ma voi indragosti! 31.08. 2004
Xandra Mihai -totul trece dar dragostea nu trece niciodata, totul te va parasi in afara de lucrurile iubite care sunt in tine.
-iubirea adevarata este asemenea fantomelor, toti vorbesc de ea dar putini au vazut o.
-a iubi nu inseamna a se privi unul pe celalat ci a privi impreuna in aceeasi directie
TE IUBESC

-- > Daca totul ar fi o eternitate, tu ai fi totul. Daca tu a fi o eternitate, totul ai fi tu. Daca noi am fi pentru eternitate, noi am fi totul. Daca tu si eu am fi totul, noi am fi vesnicia. Daca vesnicia ar fi Universul, noi am fi Universul. Dar daca noi doi nu suntem decat noi si doar atat? Atunci ce-am fi? Am fi doar tu si eu legati de iubirea noastra eterna, totala, vesnica in Univers!

---> Te iubeste copilul din mine atunci cand imi zambesti pentru ca ma faci fericit fara sa-mi ceri nimic in schimb, Te iubesc in zorii zilei cand primele raze ale soarelui se joaca pe chipul tau care imi aduce pacea in suflet. Te iubesc primavara cand privim impreuna zapada topindu-se si pastram taina infloririi primului ghiocel. Te iubesc cand stau in bratele tale pe plaja ascultand apa marii fosnind. Te iubesc vara cand fugim prin ploaie imbatati de mireasma trandafirilor. Te iubesc cand esti trista si inima mea va plange alaturi de a ta. Te iubesc cand soarele apune jucandu-se pe ochii, pe buzele mele ce pastreaza sarutarile tale. Te iubesc sus, pe crestele muntilor, unde avem lumea intreaga la picioare si nimic nu e mai presus de dragostea noastra. Te iubesc toamna cand ne plimbam de mana pe covorul multicolor al frunzelor si vantul se joaca in parul nostru ravasindu-l. Te iubesc cand plang in bratele tale si buzele tale imi sterg lacrimile. Te voi iubi cand, carunti, ne vom privi nepotii jucandu-se. Te iubesc iarna cand, lipita de corpul tau cald privim fulgii de nea cazand din cer si ascultam lemnele trosnind in soba. Te iubesc in intuneric cand luna si stelele sclipesc argintii ducandu-ne intr-o alta lume

happy Sper ca iti place sau macar ti-ai creeat o idee! happy

| xXsecretXx a răspuns:

Te iubesc! Tu esti singurul lucru bun care mi s-a intamplat in viata. Tu esti singura persoana care imi da puterea sa merg mai departe si sa infrunt greutatile vietii. Te iubesc pentru ca existi, te iubesc pentru ca imi esti aproape, te iubesc pentru ceea ce esti, iubesc sufletul tau, iubesc zambetul tau, iubesc privirea ta, iubesc la nebunie sa te ating., iubesc la nebunie sa te sarut, te iubesc in fiecare secunda ce trece din viata mea. Te iubesc atunci cand plangi, te iubesc atunci cand razi, te iubesc cu toata fiinta mea, te iubesc atunci cand dormi, te iubesc atunci cand nu esti langa mine, te iubesc si mai mult cand esti langa mine, te iubesc pentru ca imi umpli viata si ma faci fericit dandu-i un scop.o existenta. Pana si aerul pe care il respiri s-a indragostit de tine, pana si cei mai frumosi ochi din lume sunt gelosi pe ochii tai minunati. Atunci cand tu esti trista cerul plange pentru tine, iar cand esti fericita soarele radiaza de fericire. Ma bucur si ii multumesc lui Dumnezeu ca mi te-a adus in viata, secunda cu secunda, minut cu minut.
Te iubesc si nu as renunta niciodata la tine, nu stiu ce m-as face daca ar trebui sa traiesc fara tine. Ce as putea face cu viata mea daca tu nu ai fi in ea. Ce rost ar avea zilele mele. daca tu nu ai exista in ele? Te iubesc mai mult ca ieri si mai putin ca maine, te iubesc pana la infinit si inapoi tu esti tot ce mi-as fi putut dori de la viata. Alaturi de tine traiesc cel mai frumos vis din univers. In incheiere as vrea sa iti spun ca esti totul pentru mine, si ca te iubesc enorm, si voi lupta zi de zi ca visul sa nu se sfarseasca, sa fim doua inimi pereche, ca si nimeni niciodata sa nu ne poata trezi din acest vis frumos, pe care-l traim. O poveste de iubire, doar tu si eu, doua suflete pereche, care se vor iubi mereu. Am vrut sa iti scriu doar 1% din motivele pentru care te iubesc!