| RoXxy a întrebat:

BUna din nou!happyDe curand eu si iubitul meu ne-am decis sa ne facem tatuaj. El vrea sa isi tatueze"In love with si initialele mele" iar eu i-am dat ideea de a le tatua pe degetul inelar de la mana stanga in partea catre degetul mijlociu(nu imi plac tatuajele mari si foarte la vedere). Iar eu vreau sa imi scriu doar prenumele lui tot in acel loc. El mi-a zis ca si daca soarta ne va desparti la un moment dat lui nu ii va parea raw de tatuaj pentru ca eu sunt iubirea vietii lui si nu vrea sa ma uite nikiodata.Pt mine acest lucru este cel mai frumos cadou, dar eu m-am razgandit si as vrea sa imi fac tatuajul pe alt deget pentru ca, la casatorie(poate nu va fi cu el)pe acel deget se pune verigheta si ar fi nasol ca "sotul"sa puna verigheta pe numele fostului iubit. Voi ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| Adeeeee a răspuns:

Eu te-as sfatui sa nu`ti faci tatuaj. In primul rand, trebuie sa cunosti pe cineva care stii SIGUR ca lucreaza CURAT (niciodata nu stii ce se poate intampla). In al doilea rand, sub infuenta momentului voi poate credeti ca e cea mai buna decizie, ca sa zic asa, insa peste ceva timp probabil ca nu veti mai crede asta (poate o sa va certati si o sa fii atat de furioasa incat nu o sa-l mai vrei). Dar totusi puteti sa incercati...nu trebuie sa va atatuati neaparat initialele puteti sa va faceti 2 jumatati de inima sau... sa scrieti doar "I love you" (poti sa ti`l faci la glezna sau pe spate, langa umar). Sper ca te-am putut ajuta si va doresc multaaaaaa fericiree`!

4 răspunsuri:
| AlexUtza3q a răspuns:

Pune-ti sh u tatuajul pe sold! acoo unde se intersecteaza piciorul cu soldurile unde vin pusi chiloti dar pe o parte...acea zona va fi acoperita de chilori si nu va fi expusa la vedere si nu cred ca il va deranja pe viitorul tau iubit daca vei avea...sau pe umar[pe spate] sunt o gramada de parti ale corpului

| Viktor_7257 a răspuns:

Sfatul meu este ca sa va mai ganditi inainte de a face tatuaje. Este frumos acum dar cand veti inainta in varsta (nu e sigur dar) s-ar putea sa regretati, nu declaratia de dragoste, ci faptul ca aveti un tatuaj in sine.

Daca totusi sunteti decisi sa va tatuati, ideal ar fi sa alegeti alt loc decat degetele. Personal as recomanda glezna. Este un loc discret si va puteti preface (sa va jucati) ca este un secret numai al vostru.

| DeeaBlondiii a răspuns:

Fal pe piciorwinkingsau pe gatbatting eyelashes

| Andrei233 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu-ti faci tatuaj.Nu poti chici ce se va intampla pe viitor.Chiar daca spuneti voi acum ca va iubiti,ca nu stiu ce. Daca va despartiti,sigur situatia se va schimba total, si sigur amandoi veti regreta tatuajul, pentru ca el este un semn permanent care iti ramane pe corp.