| anonim_4396 a întrebat:

doresc niste informatii cu privire la slujba de paramedic.prietenul meu a renuntat la ideea de a fi medic dentist din cauza asa ziselor pile de la facultatea din bucuretsi si vrea sa devina paramedic.mi-a spus ca lui ii place aceasta meserie si ca a gasit in bucuretsi unde sa o faca dar mai multe detalii nu mia dat.raspundetimi va rog la niste intrebari si dau funda
1.la bucuretsi, unde se poate duce si ce trebuie sa faca ca sa fie paramedic?
2.cate ore sau garzi va face ca paramedic?
3.salariul cat e? ..am inteles ca e foarte mic.
ajutati-ma sa stiu daca il conving sa renunte la idee.mai vroia la inginer de sunet sau telecomunicatii. oare care o fi mai buna?
va rog.multumesc

1 răspuns:
| xCrinax a răspuns:

Dar n'au nicio legatura intre ele aceste domenii. Facultatea de medicina, dentara sau generala este foarte costisitoare. Din cate stiu la paramedici se fac niste cursuri la ei. Mai bine da un search pe google. Dar trebuie sa fie total pregatit si trebuie sa stie ca rezista in situatii de stres maxim. Ca paramedic vezi toate nenorocirile. Bafta multa amandurora in a va alege cariera cea mai potrivita!