| Squmppaaaa a întrebat:

Buna dragi m3i:X am si eu o intrebare:
cineva mi-a zis ca nu e bine sa te razi cu bigul :S
asa >e?funditzica:*:*:*

Răspuns Câştigător
| zambethツ a răspuns:

Mda sa zicem ca nu e asa de bine dar mai toate ne facem pentru ca e mult mai simplu, rapid si mai "nedureros"big grin.sunt unele probleme cand folosesti bigul...firul de par este mai gros si pielea foarte sensibila, si din cauza bigului el se tot indeasa inaltura firul de par de la suprafata pielii nu cu tot cu radacina si efectul dureaza 1-2 zile, pielea nu mai are timp sa'si revina de la un epilat la altul si de aia se irita...
Cred ca bigul ar trebui folosit in momente de criza de timpbig grinin rest o crema efectul dureaza mai mult 4-5 zile ori ceara calda, epilator.
Uff eu folosesc bigul si. uneori trebuie sa ma fac zilnic.Lucru care nu convine nimanui.Am aparat le'am folosit pe picioare si nu ma doare insa inghinal.pff.doare! Decat sa suport durere.mai bine raman la lamabig grinma fac de mult si nu am nimic deci.nu ma gandesc ca e asa rau ubita kiss