| anonim_4396 a întrebat:

Buna dragilor ma uit si observ cati adolescenti au nevoie sa afle cum sa cucereasca un baiat\ o fata si ma gandeam ca m-ati putea ajuta si pe mine.m-am indragostt orbeste de un tip mai mare cu un >an(eu=10el=11) am incercat sa-i vorbesc dar sunt cam timida din cauza asta nici nu stie cum ma numesc(cred) cert este ca stie ca-l plac. stie de cand intr-un pub stateam la o masa cu prietenele mele cand la masa din spate apare el cu mai multi colegi. o colega de- a lui prietena tare bune a mea vine si vb cu noi, o intreb cum il cheama, iar ea ma intreaba daca vreau sa-mi dea nr lui de tel. dupa ce ea pleca de la masa noastra, vorbeste cu el, eu observ faptul ca se uita oarecum pe furis la mine. CE SA CRED? si mai ales CE SA FAC?

6 răspunsuri:
| MariaChrii a răspuns:

Pff in primul rand fa rost de id mde mess al tipului vb in fata pc poateiti infrangi tmiditatea si incepi si pov despre tine despre pataniile de la scoala prof amici amintiri placute din copilarie muzica pasiuni il poti pune sa iti sp cal si defectele pe care le are sau sa see descrie in 7 cuv sa iti sp despre el rel lui cu parintii prietenii visele lui dezamagirile din viata daca vrei sfaturi poti da un msg pe privat si vb

| Elly7890 a răspuns:

Iubire la 10 ani respectiv 11? traieste-ti copilaria si lasa indragosteala ca nu stii u ce e aia!

| mihaelaqi a răspuns (pentru Elly7890):

Asta voiam si eu sa zic. Ce s-a intamplat cu papusile cu prietenii? Suntem batrani noi deja. Asta e.

| Elly7890 a răspuns (pentru mihaelaqi):

Nu stiu cati ani ai u eu am 19 dar ai mare dreptate! in zilele de azi gata de la 10, 11, 12 ani iubire si dupa primul pas sex ca altceva nu urmeaza!

| mihaelaqi a răspuns (pentru Elly7890):

Eu am 18 ani.

| Gabryel123 a răspuns:

Ai putea sa il intrebi daca ar iesii la un suc cu tine, sau iti poti chiar spune ca il placi si daca ai avea vreo sansa sa va cunoasteti mai bine si sa iesiti pe undeva. Totul consta in a avea cat mai mult curaj si sa nu iti fie frica sa ii spui ceva (nu risti nu castigi), iar dac ail placi atat d emult ar trebui sa actionezi cat mai repede ca sa nu se bage in seama alta fata cu el si atunci va fi prea tarziu/