| Fifylici a întrebat:

Buna dragilor!

Spuneti-mi si mie cateva citate/maxime despre erotism, din cele pe care le stiti voi.

3 răspunsuri:
| misu a răspuns:

Eu iti spun, dar ma scuzi...**** nu **** vremea **** trece

| motan444 a răspuns:

Fiecare devine eroul propriei sale vieti. - John Barth

Viata de erou este cea mai scurta viata dintre profesieile care exista. - Will Rogers

Un erou nu este diferit fata de un om normal, numai ca este mai curajos cu cinci minute mai mult. - Ralph Waldo Emerson

Nu putem sa fim toti eroi pentru ca cineva trebuie sa stea la curba si sa aplaude cand trec eroii. - Will Rogers

Adevaratul erou este intotdeauna erou din greseala; el viseaza sa fie un las cinstit ca toti ceilalti. - Umberto Eco

Orice erou devinde o persoana plicticoasa intr-un final. - Ralph Waldo Emerson

Vad un erou ca pe cineva care intelege gradul de responsabilitate care vine cu libertatea lui. - Bob Dylan

Hraneste-ti mintea cu ganduri marete; credinta in eroi creeaza eroi. - Benjamin Disraeli

Eroismul nu e decat rezistenta la sfintenie. - Emil Cioran

Eroismul e arta de-a sluji neamul prin sacrificarea ta. - Nichifor Crainic

| BloodAndPain a răspuns:

Pornografia este încercarea de a insulta sexul, de a pune murdărie pe el. D.H. Lawrence
Secretul mare al sexualităţii umane este că celor mai mulţi oameni nu le place sexul.-Leo Bersani
Sexul este arta de a controla lipsa de control.-Paulo Coleho
Sexul este o flacără care poate arde dacă nu este controlată; folosită potrivit, va aprinde torţa eternităţii.-Joseph Fetterman
Dacă expresia "Totul şi nimic" se potriveşte la ceva, aceea este sexualitatea, să zicem orgasmul.-Emil Cioran
Oamenii mor fără apă şi mâncare, dar fără sex dispar.
aforism de Vlado Karakas.