| dedeuytz a întrebat:

Buna!kiss Dupa cum ati vazut ma numesc Andreea >:". Ami puteti spune si mie niste porecle nu neaparat legate de numele Andreea. Pt ca mi se zice Deea dar e prea comun, si ma enerveaza chestia asta.straight faceCeva de genu Yoko, Elle, Anny, am "nevoie " nu mai vreau sa mi se zica Deea, Andreea, Dutzu. Va rogbatting eyelashespuppy dog eyes. FUNDA!:d:-X

8 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Dody, Dudu, Dee, Dedea, Anne, Anda, Ada, Adee, Ady, Andrada, Threea, Thra, Duda, Dudy.

| Deniisze a răspuns:

Deew
Deiu - asta o am si eu laughing
Detss
Deiuz
Andre
Anda
Andra
Dede
Deena
Adutsa
Dudu
Dudix
Dadalaughing
Andleea
laughing
Sunt bune?laughing
Funda :]?

| nirvanacartof a răspuns:

Buna.:]

Deea.de,dede.di,fifi,fefe,deea,ella,andra,anda,dya,dudu,dodo(ca pe varamea,), xonia, Sony, demi, denis, dody, bibi, ally, elly, sisi, pisi.

O zi buna.

| nirvanacartof a răspuns:

Imi dai fondha plzz?

| alinutza83 a răspuns:

Andi = ar fi mai degraba o prescurtare sau pseudonim. Vine din limba engleza unde este si nume de fata.

| alis_4916 a răspuns:

In primul rand, ca sa ai porecla care sa ti se si potriveasca, gandeste-te ce iti este specific tie, iar de la chestia care te caracterizeaza cel mai mult, gasesti diminutive sau ceva de genuhee hee big grin ( sau ai putea face un test pe clopotel doar ca vei primi acelasi raspuns ca apropate toti cei ceilalti tongue )

| dedeuytz explică:

Va rog ajutati-ma puppy dog eyes

| dedeuytz explică:

Alis vreau ceva sa nu ma caracterizeze ceva unik tongue de ex : o ft o cheama Diana si are porecla de Yoko big grin ceva in genul asta...