| geanina23 a întrebat:

dupa cum stiti scoala o sa vina in mai putin de o luna..cum pot strange bani pentru haine, rechizite? am doar 12 ani.

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Pentru a strange bani:
-poti sa ajuti vecinii cu lucrurile gospodaresti
-sa fii babysitter, daca te pricepi la copii si daca-ti plac.
-sa vinzi pliante promotionale.
-sa ceri de la parinti.

Cam atat poti face...

2 răspunsuri:
| Mozambic19 a răspuns:

Ceri la parinti, thinking
Doar asta poti face la 12 ani happy
Mie imi dau ei bani, inainte sa inceapa scoala, ca sa-mi cumpar eu tot ce am nevoie
Mentiunez ca am 16 ani happy

In cazul tau, poti merge impreuna cu unul dintre parintii tai, la cumparaturi, ca sa-ti cumpere haine si rechizite happy
Roaga pe mama ta/ tatal tau, sa mearga cu tine, ca sa-ti cumpere haine & rechizite happy
Spune-i ca incepe un an nou scolar, si ai nevoie de lucruri noi happy

| DomnişoaraClannad a răspuns:

Să-şi străngi banii de buzunar.