| KidutzuLuvv a întrebat:

Buna
e ceva de rusine ca la varsta de 15 ani sa nu am prieten?big grin
Baietii ma plac dar mie nu imi place sa fiu cu ei pentru ca stiu ca nu va duce nicaieri aceasta relatiesad
Dar toate colegele mele rad de minesad pentru ca zic ele ca nu stai cu nici un baiat si ii refuz pe totihee hee
un mik sfat va rog >; d< :X

Răspuns Câştigător
| maria_9426 a răspuns:

Buna
Foarte bine ca nu sari cu capul inainte, bravo!
Si eu am doar 15 ani, dar deoarece viata mea sentimentala a inceput in urma cu cativa ani, am mai avur parte si de suflerinta ca sa zic asa, si m-am maturizat cat de cat. Nu mai sunt fata aceea prostuta.
E bine sa astepti baiatul potrivit, care sa te poata face fericita, chiar si pentru putin timp. Un lucru important este sa nu pui la suflet, repet ca sa nu ai parte de suferinta.
Faptul ca colegele tale au prieteni, nu le face cu nimic mai presus decat tine.
O sa ai prieten cand o sa simti asta, cel putin la mine asa a fost. Nici eu pana la 15 ani nu am avut prieten, pentru ca imi era teama, rusine, dar nu stiu de ce, pentru ca acum m-am obisnuit.
In fine, Colegele tale rad de tine pentru ca vad si ele ca tu esti mult mai inteligenta si nu sari in brate la orice baiat. Ele asta au facut, s-au aruncat cu capul inainte, o sa si dea cu el la un moment dat.
Nu e nimic rau in a avea prieten, dar nu e corect sa razi de altii.
Sper ca te-am ajutat!
Pa, pa:*:*

14 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie. Cine rade, nu cunoaste situatia!

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

KidutzuLuvv, chiar nu contează ce spun colegele tale! Tu procedează așa cum simți tu că este cel mai bine pentru tine, draga mea. Mari succese!

| CristineDelaruss a răspuns:

E bine, felicitari!
Lasa'ti colegele, arata-le ca tu esti unica, ca tu esti diferita fata de ele.
:*

| Criiiiiiiis a răspuns:

Pai`e alegerea ta ce faci nu alegerea prietenilor tale happy
Spune`le prietenelor tale ca poate "astept persoana potrivita" eu asa as face happy.
Dar sa nu`ti fie rusine ca la 15 ani n`ai prieten nu are dec e sa-ti fie rusine happy.
Si poate te vei`indragostii si tu`su atunci nu` vei mai refuza happy.

| crytical a răspuns:

Poi nu mai gandi asa indepartat, dc tot timpu trebuie sa duca spre ceva voi vreti sa va maritati direct? va simtiti bine, radeti iesiti impreuna cu mai multi prieteni gandeste.te mai mult la prezent

| Alisstor a răspuns:

Hey. Eu am 15 ani, sunt baiat si ma confrunt cam cu aceiasi problema. Mi se pare normala gandirea asta. Nu rezolvi prea multe din relatii la varsta asta si te vei rani fiindca te vei simti dezamagita de tine. Ai destul timp mai incolo.

| Betty18 a răspuns:

Nu e nimic rusinos in asta. cupleaza-te cu cineva atunci cand crezi tu ca e bine, cand simti tu ca acea relatie va duce UNDEVA! Nu te mai lua dupa colegele tale!

succes

| mean a răspuns:

Nu e nici o rusine... Ai perfecta dreptate : Relatiile astea nu duc nicaieri. Lasa-le sa rada daca nu au ce face...

| Deennn a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie. oh go on Si ai dreptate, relatiile astea asa aiurea nu duc nicaieri. Si nu, nu cred ca e ceva de rusine. In ziua de azi astia sunt in stare sa isi faca prietene/prieteni de la 10 ani. straight face
Bafta.batting eyelashes

| WTFuck a răspuns:

Pai ai putea incepe sati placa si tie un baiat imposibil sa nu iti placa niciunul nu il refuza imediat pe cel care iti intra in cale incearca sa il cunosti si o sa vezi ca o sa-ti placa si nu te teme deschide-ti inima pentru noi provocari succes

| alinutzaaa a răspuns:

Mi se pare exagerata faza cu "nu duc nicaieri". Eu sunt cu prietenul meu de la 14 ani si suntem de 6 ani de zile impreuna! happy

| AlexXx95 a răspuns:

No stres. Viata e lunga. Ai timp sa faci alegera potrivita. Anyway nu te mai uita in gura colegelor, pentru ca nu ele vor avea de suferit daca ceva nu merge bine.
Toate cele bune, Alex.

| Heath a răspuns:

Cred ca voi sunteti cu capu' tare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e treaba lor dar totusi daca te plac baietii macar incearca nu sti pana unde va duce