| ImiPlacMexicaniiXD a întrebat:

E normal ca la 16-17-18 ani sa îți fie rau, ca fata, având in vedere ca nu ți-ai început viața sexuală? Vreau sa știu și eu câteva experiențe.

5 răspunsuri:
| Marius22222222222 a răspuns:

Depinde ce fel de rau. Ce anume te doare?

| Marius22222222222 a răspuns:

Rau poate sa iti fie si la 2 ani nu doar la 17, 18, etc

| Clarity a răspuns:

Sfatul meu ii sa aștepți, când o sa fie timpul o sa fie timpul.

Așteaptă o persoana specială pentru tine cu care sa faci orice vrei sa faci.

Nu ii rau deloc, orice ți-ar spune alti sau ce te gandesti, fiecare lucru o sa se întâmple la timpul lor. Nu le grăbi dacă nu esti pregătită.

Sper sa te ajute, ai grija de time si nu uita esti specială.

| Kyılε a răspuns:

Salut.
Dacă te referi la rău psihic, nu e normal, deoarece nu văd ce te-ar putea frământa, având în vedere că ești inactivă sexual; poate dorința de începere a vieții sexuale îți provoacă rău, în cazul ăsta nu ar trebui să te grăbești, ci să aștepți momentul oportun, care va veni mai devreme sau mai târziu.
Dacă te referi la rău fizic, numai un medic de specialitate te poate ajuta în acest domeniu.
Sănătate!

| darrio2007 a răspuns:

Poate sa-ti fie rau de la foarte multe alte probleme, de ce crezi neaparat ca este de la viata sexuala? Poate fi alimentatia, stresul zilnic etc. Nici macar nu dai ceva detalii.