| TheMoonGirl a întrebat:

E o chestie care ma pune pe ganduri si as vrea sa va cer parerea. Situatia e urmatoarea: am o prietena ( tot de 14 ani) care are un gagic de 19 ani. Acesta e cam autoritar, adica un exemplu: a vrut sa mearga in excursie cu colegii nostri si i-a cerut parerea, iar el a luat-o tare ca ce sa caute acolo...ca sa nu se duca si mai ales ca daca se duce se desparte de ea...si multe alte chesti care pe mine ma scot din pepeni si chiar nu stiu cum suporta asa ceva.straight face Deci voi ce credeti chiar o place sau isi bate joc de ea? fundita normal :X

Răspuns Câştigător
| MaeRi a răspuns:

Prea putine detalii de a iti da seama,depinde si de alte circumstance,cum ar fi ca e posibil sa o palca atat de mult incat ii e frica sa nu ii se intample nimic. Daca pe tine te scot din sarite aceste chesti,vorbeste cu prietena ta,daca iti este prietena buna puteti vorbi despre orice,iar tu dai un sfat,iar apoi va fi alegerea ei daca il va urma sau nu,daca nu vrea sa asculte ceea ce zici tu, nu inseamna ca trebuie sa te certi cu ea sau ceva de genu, las-o sa faca ceea ce crede ea ca este mai bine.

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Cred ca e posesiv, nu autoritar, nu are nicio autoritate asupra ei.
Poate o place...dar posesivitatea asta o sa distruga mult.

| MissL a răspuns:

Uau, zi lu prietena`ta asta ca ar trebui sa isi gasesca unul care o respecta mai mult, adica eu sunt genul care las lumea sa traga de mine sa se roage de mine. nu sa imi faca asa ceva, fa-o repede sa se desparta de el ca poate o sa inceapa sa il placa tot mai mult... poate tipu la 19 ani o sai ceara sa se si culce cu el si banuiesc ca e prea trist sa isi piarda virginitatea cu un dobitoc ca el straight face parerea mea. take care :*

| PikaRawrr a răspuns:

Pai intai si intai de ce te bagi? Ai un of? Nu te baga pentru ca nu e treaba ta. Si da, baiatul e prea autoritar. Eu o sfatuiesc pe prietena ta sa se desparta de el. (baietii sunt trecatori)

| Stef_3025 a răspuns:

Ori o place prea tare, ori stie ca daca o pierde, nu va mai avea alta prietena... Mai bine sa se desparta de el! Daca acum face asa, da-ti seama cum va face mai tarziu!

| Alexandra_2294 a răspuns:

Sincer o place doar ca are un mare aer autoritar asupra ei. Deci pentru a nu se lasa calcata in picioare ar fi bine sa poarte o discutie cu el.