| Matei_3296 a întrebat:

Buna e o fata in clasa care ma place si eu o plac dar nu vrea sa imi spuna ea este mai timida. ce sa fac? In fiecare zi vina langa mien sta de vorba cu mine dar nu vrea sa ma intrebe daca o plac.Si daca as intrebao eu s-ar supara sunt sigur. Ce pot face?!

Răspuns Câştigător
| noi3 a răspuns:

Mah ghivol, e mai bine sa regreti ce ai facut decat ce n-ai facut.
intelegi, ghivol?
nu o intreba sau spune nimica. se va simti stanjenita de intrebarea ta.

invit-o la o plimbare, la un ceai... si vorbiti acolo vrute si nevrute. ma-ntelegi, ghivol?
apoi condu-o acasa si vezi tu...

ai grija de tine si de ea, ghivole happy

2 răspunsuri:
| NuDauFunda a răspuns:

Pai spune-i tu ca o placi si gata...

| SerialAdict a răspuns:

De ce sa se supere. Asta ar fi foarte copilaresc. Singura solutie e sa ii spui tu pur si simplu ca o placi si sa o intrebi daca si ea te place. Daca se supara inseamna ca nu ii place cu adevarat de tine si nu merita sa mai incerci. In speranta ca ti-am fost de ajutor.