| valia234 a întrebat:

E u nu am ciclu deloc si astazi dimineata am vazut pe lenjerie niste pete cafenii iar apoi o substanta zelatinoasa cafeniu, eu nu stiu ce poate fi ciclu sau altceva, si nu stiu sa-i spun bunicii sau nu pentru ca traiesc cu bunica, va rog frumos ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| LarissaMouse a răspuns:

Buna! Nu stiu exact ce se intampla,dar vreau sa iti spun ca si mie, cand imi vine ciclul, mai intai curge putin maro, iar apoi revine la normal.Dar nu are de ce sa iti fie rusine de bunica ta, pentru ca ea iti vrea doar binele.
Imi aduc aminte cum a fost prima data la mine laughing Am avut nevoie la wc pe la 4 dimineata, si apoi surpriza! laughing Si ce sa fac si eu, m-am dus si am trezit-o pe mama din somn laughing Mi-a zis sa imi pun un tampon si sa ma culc. Mare discutie am avut si noi laughing
O zi frumoasa! Sanatate!

1 răspuns:
| Me01 a răspuns:

Buna.
Poate sa îți vina menstruatia, dar poti vorbi cu bunica ta despre asta, nu e o Rușine si te v-a înțelege si îți va da un sfat.