| anonim_4396 a întrebat:

E un baiat care ma place, de fapt e disperat dupa mine. Imi trimite mesaje tot timpul. Cu toate astea, la scoala nu vorbeste cu mine, pentru ca e prea timid. M-a si intrebat (printr-un sms) daca vreau sa fiu cu el. Cum sa ii spun ca nu, dar fara sa se supere? Funda.happy

Răspuns Câştigător
| ÐiÐi a răspuns:

Pai faza e ca daca tot ocolesti, ii dai sperante pentru ca si eu am patit exact ca tine si m-a intrebat daca il plac si i-am spus eu smug: sa te plac ca ce? (fa pe proasta) si el spune ca iubit smug si eu i-am spus ca il plac ca prieten nu altceva smug ca sa nu ii spui ca nu il placi asa frumos ca sa se prinda. Dar dupa oricum o sa se supere straight face ca na tu cum ai fi... laughing o sa supravietuiasca laughing

2 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

"As da orice pentru o prietenia cu unul ca tine, cineva caruia pot sa ma adresez deschis, dar stii tu, relatia se termina mereu cu distrugerea unei prietenii foarte bune." Sau ma rog, chestii de genu de "friend-zone". Joaca ceva teatru sa i se para ca iti pasa mult de el si chestii de genu. Multa bafta, se scapa greu de oameni de genu. In situatia in care chiar nu reusesti sa scapi de el, atunci enerveaza-l putin, n-o sa mai vrea sa stea cu tine daca i-ai patat "sentimentele".

| Voidwithin a răspuns:

Daca e baiat ai putea sa-i zici pe fata dar sa fiti singuri ca sa nu-si bata joc tovarasii de el.