| Demetra40 a întrebat:

Este o intrebare mai ciudata, si va rog sa ma scuzati ca am pus intrebarea in categoria asta. Deci : am o catea care a nascut 2 pui. Acum mai am doar 1 deoarece celalalt a murit sad. Cel pe care il am este catel. De dimineata, am fost sa ii dau mancare si am observat ca nu mai are 'puta'. Pur si simplu i-a fost smulsa cumva. Intrebarea mea este daca si voi ati trecut prin asa ceva si daca va trai. Oricum este foarte mic si bani de veterinar nu am... Ceva solutii?
Dau fundita happy

Răspuns Câştigător
| DoarOana a răspuns:

Buna Demetra40,
Poate catelusul tau e fetita si atunci nu are acea parte iesita in afara.
De smuls eu nu pot sa imi imaginez cum poate fi smulsa pentru ca daca ar fi smulsa ar trebui sa ii curga foarte mult sange. Daca a curs sange e important sa mentii rana curata, curatata cu apa oxigenata pentru a nu se infecta.
Daca intr-adevar e cum zici tu, de trait poate trai in cazul in care rana ii se reface si nu apar infectii.
Pa, pa