| kitty00 a întrebat:

Eu am 12 ani (trebuie sa implinesc in septembrie), luna aceasta nu mi-a venit ciclulthinking ...Intr'adevar ciclul nu il am de mult...din decembrie.Trebuia sa imi vine pe 23.in luna mai mi-a venit pe 21. cryingCe sa fac? Ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| beliveyouu a răspuns:

Buna.deoarece tu esti in plina dezvoltare ciclul menstrual se poate deregla.se poate sa.ti vina o luna da o luna nu..sau chiar si de 2 ori pe luna.nu trebuie sa te sperii. vorbeste cu mama ta/sora/o prietena care deja are/sau cu o cunostinata de sex feminin.si iti va explica

8 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci grija deoarece esti abia la inceput iar ciclul nu esre reglat.
poate dura chiar ani pana sa ti se regleze cat de cat.
poate sa iti vina si de 2 ori pe luna sau depinde. nu e panica:*

| kitty00 explică (pentru PrecioussGirl):

Mersii da' daca nu iti dau tie vot, ca nu ai raspuns prima, te superi?

| PrecioussGirl a răspuns (pentru kitty00):

Stai linistita ca nu raspund la intrebari pentru vot sau pentru funda laughing :*

| ellyd a răspuns:

Pe ce data in septembrie? pentru ca si eu sunt nascuta in septembrie

| Elial a răspuns (pentru ellyd):

Si eu tongue pe 24 laughing

| kitty00 explică (pentru ellyd):

Pe 17 I don't want to see in saptamana cand incepe scoala

| ellyd a răspuns (pentru kitty00):

Apropo scoala începe pe 10 din ce știu eu

| kitty00 explică (pentru ellyd):

Da,stiulaughingDa' atunci este prima saptamana de scoala.