| sandra12345 a întrebat:

eu am 13 ani si 1, 60 m. cam cate kg trebuie sa am pentru a merge la modeling? si daca imi puteti da si dimensiuniile peste piept talie si fund care trebuie sa le am...si nu vreau pentru miss, vreau pentru modeling copii sau nu stiu unde ma incadrez.mersi

Răspuns Câştigător
| deia a răspuns:

40.
Un manechin trebuie sa aiba greutatea cu 20 mai putin decat inaltimea.(De ex. 1, 70. 50 de kg; 1, 65. 45 de kg.)

Insa, trebuie sa fi ceva mai inalta presupun :-s.

Pai normal ca daca s-ar putea 90-60-90, insa esti prea mica.
Te poti interesa la ei cam cum trebuie sa arati.

Sper ca te-am ajutat :*.

2 răspunsuri:
| candycane16 a răspuns:

1)trebuie sa ai minim 14 ani;
2)trebuie sa ai minim 1, 70 m;
3)dimensiunile ideale 90-60-90 (daca nu fix 90-60-90, macar pe aproape sa fie);

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fii inalta
1. 70 acolo tongue