| BibiBSkrillex a întrebat:

Buna,eu am facut mult timp meditatii la mate si mi-a adus examenu si am luat 5, 00 si nu inteleg cum deoarece am facut de cel putin 7... deci voi ce ziceti.Sa pun contestatie?

4 răspunsuri:
| GoguSteriade a răspuns:

Depune contestatie doar daca esti sigura ca ai facut macar de nota aia si nu daca asa e impresia ta, bazata pe dorintele tale de a arata lumii ca ai stiut mai mult.

| best78 a răspuns:

Daca nota e 5 inseamna ca e cea buna...
Ai grija cu contestatiile de obicei ai surprize ca nota sa fie mai mica.
Chiar daca ai facut meditatii asta nu inseamna ca si la examen ai facut bine, emotiile cel mai des i-si spun cuvantul si stii cum e... o cifra banala sau un semn poate strica tot exercitiul.

| Shto a răspuns:

Depune contestatie. Este o eroare intalnita mai ales la olimpiade. La olimpiada la Limba si Literatura Romana am avut un coleg care a avut 70 de puncte si dupa contestatie a avut peste 90.

Răspuns utilizator avertizat