| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Eu am fost bună prietenă cu o fată din aceeași clasă cu mine și ne-am zis secretele unei alteia. Dar ne-am certat cam la începutul carantinei prin martie și cum ea are tupeu și e foarte populară și se crede deasupra tuturor de parcă le-ar știe pe toate deja a început să-mi zică secretele altora. Dar eu cum sunt educată și știu să țin secrete nu pot proceda ca ea mai ales că ea vine dintr-o familie scandaloasa.
Și dacă mergem la școală îmi este frică să nu îmi faca viața un chin.
Cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji. Parerile persoanelor care nu te intereseaza... nu ar trebui sa te intereseze laughing.
Pana la urma daca si acele persoane sunt ca acea fata despre care zici... atunci de ce sa iti bati capul cu ei?
Si oricum, nu conteaza. Crezi ca ei stau atat de mult sa se gandeasca la asta? Le au si ei pe ale lor. Tu mergi ca si cand nu s-ar intampla nimic. Asta daca o sa mai deschida scolile big grin.

Nu iti face viata nimeni in niciumn chin. Iti garantez 100%.

Ce poti sa faci acum, e sa nu mai vorbesti cu acea persoana, dar nu sa ii dai seen si sa nu ii raspunzi, ci pur si simplu sa nu te mai intereseze de ce face. Si nici sa nu ii mai spui nimic legat de ce faci tu. Din aceste lucruri invatam, poate asta o sa te ajute pe viitor. Pana la urma, viata ta privata... se numeste privata cu un motiv.
Si nu te mai stresa atat.
Multa bafta happy

Ps: faza cum ca tu esti educata... suna cam a egoism. Nu trebuie sa judecam celelalte persoane sau sa le etichetam. Si nici pe noi.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Asta să îți fie învățătură de minte să nu mai spui secretele nimănui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing) ramai diplomata si gata

| Lexiq a răspuns:

O ai la mana cu secretele. Poti profita de asta.In caz de orice fa screnshot cu tot ce ti a spus ea important si daca poti sterge ce ai spus tu.Cat despre familie, mai mult i ar face scandal ei. Oricat de educata ai fii nu poti lasa oamenii sa profite de tine cum vor ei.Tot ce poti face e sa i spui ca si tu o ai la mana cu secretele, daca tot nu vrei sa le spui.